POIA też uspokaja: rozporządzenie utrzymuje szkolenia online

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: POIA/ rynekaptek.pl   14-03-2018, 08:38

POIA też uspokaja: rozporządzenie utrzymuje szkolenia online Jeżeli szkolenie internetowe prowadzone jest przez towarzystwo naukowe lub izbę aptekarską, to przyznawane są punkty miękkie (max. 10) (fot. archiwum)

Podkarpacka Okręgowa Izba Aptekarska uspokaja w zakresie szkoleń, zwłaszcza w zakresie możliwości zdobywania punktów edukacyjnych przez internet. Rozporządzenie utrzymuje internetową formę szkoleń ciągłych.

Jeżeli szkolenie internetowe prowadzone jest przez jednostkę szkolącą (uczelnię) i jest zakończone testem, to przyznawane są punkty twarde (max. 20).

Jeżeli szkolenie internetowe prowadzone jest przez towarzystwo naukowe lub izbę aptekarską, to przyznawane są punkty miękkie (max. 10).

Prezes Podkarpackiej Okręgowej Rady Aptekarskiej zapewnia, że POIA będzie uznawać wszystkie wydane zgodnie z prawem certyfikaty szkolenia ciągłego, w tym będzie zaliczać punkty edukacyjne przyznane w drodze szkolenia przez internet.

8 marca br. opublikowano rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 lutego 2018 r. w sprawie ciągłych szkoleń farmaceutów zatrudnionych w aptekach lub hurtowniach farmaceutycznych (Dz.U. z 2018 poz.499). Pojawiły się nieprawdziwe informacje o rzekomym ograniczeniu możliwości zdobywania punktów edukacyjnych.

Wcześniej takie informacje zdementowała Naczelna Rada Aptekarska.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH