"Polfę Tarchomin należy jak najszybciej włączyć do PGZ"?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ, niezalezna.pl/ rynekaptek.pl   16-03-2016, 14:25

"Polfę Tarchomin należy jak najszybciej włączyć do PGZ"? Spółka nic nie wie na temat włączenia jej do PGZ

Polfa Tarchomin w Polskiej Grupie Zbrojeniowej? Pierwszy raz spotykamy się z takim pomysłem, więc trudno nam cokolwiek powiedzieć nawet na temat realności takiego planu - odpowiada rzecznik spółki, Tomasz Trela.

Na portalu niezalezna.pl ukazał się tekst oceniający, że "kontrolowaną przez skarb państwa Polfę Tarchomin należy jak najszybciej włączyć do Polskiej Grupy Zbrojeniowej".

Zdaniem autora informacji, "choć przede wszystkim zajmuje się produkcją generyków, prowadzi także badania nad lekami innowacyjnymi. Polfa Tarchomin mogłaby więc stać się fundamentem produkcji farmaceutyków i wyrobów medycznych dla polskiej armii".

Dalej autor stwierdza, że "wpływy uzyskane dzięki kontraktom zawartym z Ministerstwem Obrony Narodowej mogłyby być inwestowane w nowe technologie i stać się kołem zamachowym rozwoju dla resztek państwowego sektora farmaceutycznego".

"Włączenie Polfy do PGZ doskonale wpisywałoby się również w nową strategię grupy, która zakłada wzmocnienie cywilnej produkcji polskiej zbrojeniówki" - kontynuuje dziennikarz.

Spytaliśmy Polfę Tarchomin czy znane jej są plany włączenia spółki do PGZ?

- Pierwszy raz o tym pomyśle Polfa dowiedziała się wczoraj (15 marca - przyp. red.) z notki w Gazecie Polskiej Codziennie. Dzisiaj portal niezależna.pl przedrukował ten tekst. Jest to jednak pierwszy raz, kiedy spotykamy się z takim pomysłem, więc trudno nam cokolwiek powiedzieć nawet na temat realności takiego planu. Do tej pory nie był i na chwilę obecną nie jest brany pod uwagę - odpowiada dla Rynku Aptek rzecznik spółki, Tomasz Trela.

- Dzisiaj realizujemy plan zatwierdzony przez naszego właściciela czyli Ministerstwo Skarbu Państwa, który przewidziany jest na kilka lat do przodu i ten plan nie ma nic wspólnego z włączeniem Polfy do PGZ - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH