POLMED: edukacja i praca w zespołach tematycznych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: POLMED/ rynekaptek.pl   31-01-2017, 11:37

POLMED: edukacja i praca w zespołach tematycznych Izba stawia na dialog i edukację

Firmy zajmujące się produkcją i dystrybucją wyrobów medycznych często są błędnie utożsamiane z branżą farmaceutyczną i kojarzone z dużymi zagranicznymi koncernami. Tymczasem to setki przedsiębiorstw rodzinnych - informuje Izba POLMED.

- Chcemy być najważniejszym źródłem wiedzy dla każdego, kto jest zainteresowany branżą wyrobów medycznych – stwierdził Witold Włodarczyk, dyrektor generalny Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych POLMED w trakcie spotkania strategicznego branży wyrobów medycznych, które odbyło się 24 stycznia 2017 r. w Warszawie.

W opinii Izby, rok 2017 będzie kluczowy dla przedsiębiorstw działających w branży wyrobów medycznych ze względu na trwające w Ministerstwie Zdrowia prace legislacyjne, w tym nad nowelizacją ustawy o refundacji.

- Zapisy projektu wywołują duże kontrowersje i budzą obawy zarówno wśród producentów i dystrybutorów wyrobów medycznych, jak i pacjentów, którzy są finalnymi odbiorcami tych produktów - ocenia POLMED.

Obecni na spotkaniu przedstawiciele firm z branży medycznej wspólnie stwierdzili, że jedną z trudności z jaką będzie musiała uporać się branża, jest niski poziom wiedzy społeczeństwa i decydentów na temat wyrobów medycznych.

- Firmy zajmujące się ich produkcją i dystrybucją często są błędnie utożsamiane z branżą farmaceutyczną oraz kojarzone są jedynie z dużymi zagranicznymi koncernami. Tymczasem setki przedsiębiorstw branżowych to firmy rodzinne, o dużym potencjale eksportowym - uważa Izba.

Wyroby medyczne to bardzo szeroka gama produktów. Należą do nich zarówno opatrunki, kaniule żylne, wyroby chłonne, strzykawki, łóżka szpitalne, jak i skomplikowane urządzenia, takie jak rezonans magnetyczny czy tomograf komputerowy.

Zmiany prawne będą w różny sposób wpływać na wytwórców i dystrybutorów, ale też na dostępność tychże wyrobów medycznych dla pacjentów. Właśnie dlatego Izba powołała zespoły tematyczno-produktowe, obejmujące specyficzne grupy wyrobów medycznych. W każdym z zespołów odbywać się będą cykliczne spotkania, w ramach których przy wsparciu Izby POLMED, uczestnicy będą zaznajamiać się z prawnymi oraz ekonomicznymi aspektami działania rynku.

Grupy pozostaną do dyspozycji decydentów, celem merytorycznego wsparcia w formułowaniu założeń zmian prawnych. Uwagi poszczególnych zespołów produktowych będą uwzględniane w ramach oficjalnych stanowisk Izby POLMED w procesie legislacyjnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH