Polpharma narodowym czempionem

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Polpharma/ rynekaptek.pl   10-04-2018, 10:38

Polpharma narodowym czempionem W skali całej Grupy w roku 2017 zainwestowaliśmy 11,4% przychodów w badania i rozwój, a w roku 2018 będzie to już prawie 14% - mówił prezes Polpharmy, Markus Sieger (fot. archiwum)

Polpharma zajęła 6. miejsce w rankingu Narodowych Czempionów przygotowanym przez ośrodek analityczny Polityka Insight. Ranking został opublikowany w raporcie pod tytułem „Narodowi Czempioni. Jakich potrzebuje Polska?” - informuje spółka.

Autorzy raportu tak definiują narodowego czempiona:

"Cechą wspólną czempionów narodowych jest przede wszystkim ich duże znaczenie dla gospodarki. Czempioni narodowi dają motywację do rozwoju biznesu i są wizytówką za granicą. Cechuje ich wysoka aktywność na arenie międzynarodowej, oligopolistyczna lub nawet monopolistyczna pozycja w branży i wysoka skłonność do finansowania badań nad innowacjami".

Polpharma zajęła 6 miejsce w rankingu, plasując się za takimi gigantami jak KGHM, PKN Orlen, PGNIG, Ciech i Synthos. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze: Asseco, Comarch, Azoty i Boryszew.

Na ostateczną pozycję firmy w rankingu składały się następujące kryteria: znaczenie firmy dla polskiej gospodarki, pozycja w branży, skala obecności zagranicą oraz poziom innowacyjności.

W kategorii „innowacyjność” Polpharma zajęła 3. pozycję wśród wszystkich czempionów, wyprzedzając m. in. PKN Orlen, Synthos i Energę. Pod kątem obecności zagranicą Polpharma uplasowała się zaś na 5. miejscu, wyprzedzając nawet zwycięzcę całego rankingu, KGHM.

Premiera raportu, w której wzięła udział m. in. Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Jadwiga Emilewicz, odbyła się 9 kwietnia w Warszawie. Po prezentacji raportu odbyła się debata czempionów z udziałem prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju, Pawła Borysa, prezesa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasza Pisuli, prezesa Polpharmy Markusa Siegera i wiceprezesa Asseco, Artura Wizy.

- Polpharma jest partnerem polskiej gospodarki i przyczynia się do jej rozwoju w oparciu o wiedzę i najnowocześniejsze technologie. Naszym największym atutem jako narodowego czempiona jest innowacyjność. Stale inwestujemy w nowe, potrzebne pacjentom produkty. W skali całej Grupy w roku 2017 zainwestowaliśmy 11,4% przychodów w badania i rozwój, a w roku 2018 będzie to już prawie 14% - mówił prezes Polpharmy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH