Polpharma przejmie Bioton?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Puls Biznesu/rynekaptek.pl   18-11-2009, 12:48

Powraca sprawa połączenia Polpharmy ze spółką Bioton. Rozmowy mają zacząć się jeszcze w tym roku.

Szefowie obu spółek – Jerzy Starak (Polpharma) i Ryszard Krauze (Bioton) podpisali list intencyjny w sprawie ewentualnego połączenia.

W grę wchodzić ma też potencjalne przejęcie przez Polpharmę części Biotonu zajmującej się produkcją antybiotyków. Zakłada się również możliwość przejęcia włoskich spółek zależnych Biotonu  zajmujących się produkcją leków.

Wstępnie właściciele obu podmiotów skłaniają się do tego, żeby połączone spółki były notowane na giełdzie. Plan połączenia przewiduje podwyższenie kapitału Biotonu. – Nowe akcje trafiłyby do Jerzego Staraka w zamian za Polpharmę – wyjaśnia Ryszard  Krauze, szef Biotonu. To oznacza, że mniejszy Bioton byłby w tej transakcji stroną przejmującą.

Jak przypomina „Puls Biznesu“, głośno o potencjalnej transakcji zrobiło się w sierpniu ubiegłego roku, kiedy Prokom Investments podpisał umowę sprzedaży na rzecz spółki Windstorm Trading & Investments, której właścicielem jest Starak, całego posiadanego pakietu akcji Biotonu za 450 mln zł. Do zawarcia umowy jednak nie doszło.

 

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH