Polpharma: teoria w szkole, praktyka w laboratorium

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Polpharma/ rynekaptek.pl   13-02-2017, 13:43

Polpharma: teoria w szkole, praktyka w laboratorium Na zajęciach z technik laboratoryjnych uczniowie zostaną zapoznani w pierwszej kolejności z podstawowym szkłem i sprzętem laboratoryjnym

W Polpharmie ruszyły pierwsze zajęcia praktyczne dla uczniów nowej klasy o specjalności Technik – Analityk, powołanej w Zespole Szkół Ekonomicznych (ZSE) w Starogardzie Gdańskim - informuje spółka.

Z początkiem lutego br. rozpoczęły się praktyczne ćwiczenia laboratoryjne dla uczniów tzw. dualnej klasy o profilu chemicznym, kształcącej w zawodzie Technik Analityk. Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim uruchomił taką 4-letnią klasę zawodową w tym roku po raz pierwszy.

Nowością jest forma kształcenia: lekcje ogólne i teoretyczne odbywają się w ZSE, a wszystkie zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe prowadzone są w laboratoriach Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA.

Zajęcia praktyczne prowadzone są od początku semestru letniego dla 16 uczniów ZSE w laboratoriach Działu Rozwoju Analitycznego Polpharmy.

Na zajęciach z organizacji pracy w laboratorium analitycznym uczniom zostaną przekazane informacje na temat przepisów prawnych oraz podstaw dobrych praktyk laboratoryjnych i wytwarzania. Poza tym uczniowie dowiedzą się, jak poprzez dobrą organizację laboratorium można bezpośrednio wpłynąć na jakość wykonywanej pracy oraz - co najważniejsze - bezpieczeństwo pracowników.

Na zajęciach z technik laboratoryjnych uczniowie zostaną zapoznani w pierwszej kolejności z podstawowym szkłem i sprzętem laboratoryjnym. Następnie zastosują zdobytą wiedzę w praktyce do nauki m.in. odmierzania, odważania, destylacji, suszenia oraz krystalizacji. Uczniowie dowiedzą się również jakie czynniki wpływają na jakość preparatów i oczyszczonych substancji oraz jakie parametry są stosowane do oceny ich jakości.

Program klasy Technik Analityk obejmuje m.in. 750 godzin praktycznej nauki zawodu, prowadzonej przez doświadczonych praktyków. W ramach edukacji uczniowie będą odbywać praktyki zawodowe w laboratoriach Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA w Starogardzie Gdańskim w wymiarze 240 godzin.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH