Polska nie jest już członkiem ICGEB

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: dziennikustaw.gov.pl/ rynekaptek.pl   17-02-2017, 13:09

Polska nie jest już członkiem ICGEB Po 20 latach od podpisania statusu znaczenie członkostwa w ICGEB zdecydowanie spadło - uważa MSZ

Rzeczpospolita Polska wypowiedziała Statut Międzynarodowego Centrum Inżynierii Genetycznej i Biotechnologii, sporządzonego w Madrycie dnia 13 września 1983 roku.

W Dzienniku Ustaw opublikowano dokument wypowiedzenia przez Rzeczpospolitą Polską
Statutu Międzynarodowego Centrum Inżynierii Genetycznej i Biotechnologii, sporządzonego w Madrycie dnia 13 września 1983 r.

Zgodnie z wcześniejszymi wypowiedziami, jedną z przyczyn wypowiedzenia statutu, są względy finansowe.

- Po 20 latach od podpisania statusu znaczenie członkostwa w ICGEB zdecydowanie spadło. W 2015 roku koszt składki rocznej z tytułu członkostwa w ICGEB wyniósł ponad 82 tys. dolarów. Koszt ten w sposób znaczący przewyższył wartość świadczeń, jakie krajowi naukowcy otrzymali od centrum - informowała wiceminister spraw zagranicznych, Renata Szczęch.

- Polscy naukowcy uzyskali możliwości pozyskiwania dużo bardziej atrakcyjnych grantów krajowych i międzynarodowych z Narodowego Centrum Nauki, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Fundacji na rzecz Nauki Polskiej oraz European Research Council - dodała Szczęch.

Celem ICGEB jest wspieranie współpracy międzynarodowej, tworzenie forum wymiany informacji i doświadczeń, wykorzystanie potencjału naukowego oraz koordynowanie działań afiliowanych sieci ośrodków badawczo-rozwojowych w dziedzinie inżynierii genetycznej i biotechnologii.

Polska była reprezentowana w ICGEB przez Polską Akademię Nauk.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH