Polskie aptekarstwo jest słabe jak nigdy dotąd

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: mgr.farm/ rynekaptek.pl   25-05-2015, 10:54

Polskie aptekarstwo jest słabe jak nigdy dotąd

Kilka dni temu przeczytałem informację, w której prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej przypominał o trwającym od tygodni proteście aptekarzy. „Jakim proteście?” – pisze farmaceuta na portalu mgr.farm.

Słyszałem w telewizji o protestach górników, pielęgniarek i rodziców dzieci niepełnosprawnych. Dlaczego o proteście aptekarzy dowiaduję się dopiero po kilku tygodniach, mimo że sam jestem aptekarzem? - zadaje pytanie.

Chciałbym napisać kilka gorzkich słów na temat mojego rozczarowania formą i sposobem ogłoszenia wspomnianego protestu. Bo jest to protest, który w takiej postaci nie jest w stanie kompletnie nic zmienić. Naczelna Rada Aptekarska prosi farmaceutów o składanie podpisów i wywieszanie w aptecznych witrynach kartek z informacją o proteście. I to wszystko? Przepraszam, ale co to ma dać? - dodaje mgr farmacji.

Jego zdaniem, taka forma protestu jest po prostu śmieszna. Tego się wręcz nie da nazwać protestem. Ta forma hańbi znaczenie słowa „protest”, przed którym władza i decydenci powinni drżeć. Czy ktoś przestraszył się protestu aptekarzy? Niestety w żadnych mediach nie odnotowałem gorących dyskusji dotyczących aptekarskich postulatów. Co to za protest, skoro sam będąc aptekarzem dowiedziałem się o nim dopiero po miesiącu?

(...) Smutna prawda jest taka, że polskie aptekarstwo jest słabe jak nigdy dotąd. Nie potrafimy się zjednoczyć by zawalczyć o swoje interesy. Nie potrafimy się zjednoczyć by zawalczyć o interesy naszych pacjentów. Nie potrafimy nic zrobić wspólnie, a samorząd aptekarski nie ma pomysłu jak to zmienić.

W Polsce pracuje około 27 000 farmaceutów. Póki co pod protestem NRA podpisało się ich około 1000. Trudno to nazwać porażką. To po prostu klęska. Przyczyn jest wiele, ale na ich czele z pewnością znajduje się brak zaufania i wiary w skuteczność tego typu akcji w wykonaniu samorządu. Pewnie istotnym czynnikiem jest też ciągła walka prezesa NRA z sieciami aptecznymi – te mogły zwyczajnie zabronić swoim farmaceutom udziału w proteście, jak to wielokrotnie działo się w przeszłości.

Więcej: http://www.mgr.farm/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH