Pomiędzy biznesem a nauką jest przepaść

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   24-11-2015, 13:25

Pomiędzy biznesem a nauką jest przepaść   Brak współpracy pomiędzy ośrodkami naukowymi i biznesem powoduje zastój

Brak współpracy i przepływu informacji pomiędzy ośrodkami naukowymi i biznesem, złe zarządzanie talentami i wyzwania komercjalizacji projektów – to niektóre z problemów, które wymienili uczestnicy debaty PAP „Wdrażanie projektów innowacyjnych w Polsce – wyzwania i bariery”.

Prof. Joanna Cygler z Fundacji Instytutu Innowacyjnej Gospodarki mówiła, że problemem jest otwartość polskich uczelni na nowe pomysły, finansowanie pomysłu do przemysłu oraz stawianie na innowacyjność na samych uczelniach i w jednostkach badawczo rozwojowych.

Oprócz problemu ze współpracą, istnieje także problem dotarcia do odpowiednich informacji: - Chodzi o brak informacji o tym, kto tak naprawdę czym się zajmuje - ocenia prof. Cygler.

Prof. Tadeusz Pietrucha z Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP zaznaczył, że ciekawe pomysły powstają rzeczywiście w nauce, a realizowane są w małych i średnich firmach, które są de facto skomercjalizowanymi zespołami naukowymi: - Firma, a nie instytucja naukowa jest po to, żeby tworzyć produkt. Każdy człowiek mający na przykład nowotwór oczekuje nowego leku. Pytanie jest jak sprowokować naukowców, żeby odpowiedzieli na to ogromne zapotrzebowanie?

Uczestnicy debaty dyskutowali także o finansowaniu działań innowacyjnych w Polsce.

Daniel Maksym, dyrektor Działu Rozwoju i Innowacji w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, wyraził nadzieję, że wkrótce przedstawiciele nowego pokolenia dużo zmienią w nauce i biznesie, a ich sukces pokaże innym drogę.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH