Pomorze: tu nieprawidłowości związanych ze szczepionkami nie było

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: gdansk.naszemiasto.pl/ rynekaptek.pl   12-02-2018, 11:05

Pomorze: tu nieprawidłowości związanych ze szczepionkami nie było Jeżeli w czasie kontroli ujawniane były pojedyncze uchybienia, to od razu te pojedyncze produkty lecznicze były zabezpieczane do utylizacji - zapewnia WIF w Gańsku (fot. archiwum)

– Jeżeli w czasie kontroli ujawniane były pojedyncze uchybienia, to od razu te pojedyncze produkty lecznicze były zabezpieczane do utylizacji. Rażącej skali uchybień nie stwierdziliśmy – zapewnia Pomorski Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Gdańsku.

- Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, w związku z pojawieniem się informacji dotyczącej podawania dzieciom preparatów szczepionkowych znajdujących się poza łańcuchem chłodniczym informuje, że na terenie województwa pomorskiego nie było przypadku wykorzystania do szczepienia preparatu przechowywanego w niewłaściwej temperaturze - poinformował pomorski Sanepid w komunikacie.

- W 2017 roku na terenie województwa pomorskiego w wyniku przerw w dostawie energii spowodowanych nawałnicami w kilku punktach szczepień doszło do przerwania ciągłości łańcucha chłodniczego – wszystkie preparaty szczepionkowe z tych gabinetów szczepień zostały poddane utylizacji - dodano.

– Jeżeli w czasie kontroli ujawniane były pojedyncze uchybienia, to od razu te pojedyncze produkty lecznicze były zabezpieczane do utylizacji. Rażącej skali uchybień nie stwierdziliśmy – zapewnia też Pomorski Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Gdańsku na łamach gdansk.naszemiasto.pl.

Więcej: http://gdansk.naszemiasto.pl/


Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH