Poseł chciałby więcej tych leków w sklepach

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Sejm/ rynekaptek.pl   29-01-2018, 11:37

Poseł chciałby więcej tych leków w sklepach Poseł zainteresował się rozporządzeniem w sprawie kryteriów klasyfikacji produktów leczniczych, które mogą być dopuszczone do obrotu w placówkach obrotu pozaaptecznego oraz punktach aptecznych (fot. archiwum)

Poseł Paweł Skutecki pyta ministra zdrowia czy ten rozważa powrót do prac nad projektem rozporządzenia w sprawie kryteriów klasyfikacji leków tak, aby zwiększyć ich obecność m.in. pierwszej i drugiej linii leczenia według wytycznych gastrologicznych w sklepach?

Poseł zainteresował się rozporządzeniem w sprawie kryteriów klasyfikacji produktów leczniczych, które mogą być dopuszczone do obrotu w placówkach obrotu pozaaptecznego oraz punktach aptecznych.

Przypomniał, że resort ostatecznie zdecydował o dyskontynuacji prac nad przedmiotowym projektem rozporządzenia, a zatem aktualnie obowiązującymi pozostają kryteria klasyfikacji produktów leczniczych, zawarte w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 2 lutego 2009 r. w sprawie kryteriów klasyfikacji produktów leczniczych, które mogą być dopuszczone do obrotu w placówkach obrotu pozaaptecznego oraz punktach aptecznych.

Pyta jednak czy minister rozważa powrót do prac nad projektem rozporządzenia tak, aby zwiększyć obecność leków m.in. pierwszej i drugiej linii leczenia według wytycznych gastrologicznych w sklepach ogólnodostępnych?

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH