Poseł stawia śmiałe tezy

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Sejm/ rynekaptek.pl   28-04-2016, 12:02

Poseł stawia śmiałe tezy

Poseł Paweł Kobyliński martwi się, że zakaz promowania leków w środkach masowego przekazu może mieć korupcjogenne skutki, bo "koncerny farmaceutyczne będą reklamowały się same poprzez lekarzy, którzy zarabiają w Polsce zdecydowanie za mało".

Poseł zapytał Ministra Zdrowia o stanowisko rządu w sprawie planowanego zakazu reklamowania leków i suplementów diety.

Jak zauważył, resort zdrowia planując "redukcję liczbę leków sprzedawanych bez recepty", bazuje "na opinii Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, który twierdzi, iż Polacy takich leków spożywają zbyt wiele. Przyczyną takiego stanu rzeczy ma być ponoć reklama".

Dodaje, że "zdaniem Głównego Inspektoratu należy radykalnie ograniczyć możliwość reklamy suplementów i leków sprzedawanych bez recepty, a nawet wprowadzić całkowity zakaz ich promowania".

- Na niedawnym posiedzeniu komisji ustawodawczej, która dyskutowała o obowiązującym zakazie reklamy aptek, parlamentarzyści frakcji rządzącej niemal jednomyślnie stwierdzili, iż apteki nadal nie powinny się promować. Co więcej, również w mediach nie powinny się znaleźć reklamy leków bądź suplementów diety - zauważa poseł.

Powołuje się na opinie, że te zakazy "zdaniem wielu mogą wydłużyć i tak już bardzo długie kolejki do lekarzy".

I pyta czy "rząd dostrzega, jakie potencjalne skutki korupcjogenne może mieć zakaz promowania leków w środkach masowego przekazu? - Koncerny farmaceutyczne będą reklamowały się same poprzez osoby lekarzy, którzy zarabiają w Polsce zdecydowanie za mało.

Poseł Paweł Kobyliński w wyborach parlamentarnych w 2015 roku dostał się do Sejmu z list Kukiz'15. W grudniu 2015 przeszedł do partii NowoczesnaPl.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH