Posłowie PO pytają premiera o ustalenia z Izraela

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Sejm/ rynekaptek.pl   24-02-2017, 09:04

Posłowie PO pytają premiera o ustalenia z Izraela Czy rządowi polskiemu były sugerowane zmiany dotyczące projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne - pytają posłowie

Posłowie PO pytają ministra rozwoju, czy podczas wizyty w Izraelu spotkał się z przedstawicielami przemysłu farmaceutycznego tego kraju oraz właścicielami, osobami zarządzającymi lub przedstawicielami firmy Super-Pharm?

Przedstawiciele środowiska farmaceutów są zaniepokojeni informacjami dotyczącymi ingerowania zagranicznych koncernów farmaceutycznych w procedowany w Sejmie poselski projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo farmaceutyczne - informują posłowie: Joanna Mucha, Rafał Trzaskowski, Cezary Tomczyk, Sławomir Nitras, Agnieszka Pomaska i Paweł Olszewski.

Przypominają, że Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych w piśmie skierowanym w dniu 11 stycznia 2017 r. do Pana Wojciecha Murdzka - Przewodniczącego Komisji Nadzwyczajnej ds. Deregulacji Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej - informując o tych działaniach pisze:

"(...) kwestie i obawy Ambasad i reprezentowanych przez nie inwestorów w stosunku do proponowanych zmian regulacyjnych były podnoszone podczas wizyty Wicepremiera M. Morawieckiego w Izraelu, z którego pochodzi jeden z największych inwestorów na tym rynku (Super-Pharm). W trakcie wizyty zapadły uzgodnienia, iż reprezentowana na spotkaniu strona rządowa podejmie działania mające na celu rozwiązanie podnoszonego problemu".

Co więcej, w tekście autorstwa Adi Dovrat-Meseritz opublikowanym w „Haaretz" (19 stycznia 2017 r.) można przeczytać, że sposobem na obniżenie cen w izraelskich aptekach jest rozwój sieci aptek Super-Pharmu w Polsce i Chinach.

- Izraelskie koncerny zamierzają zatem wpływać na legislację dotyczącą zmian ustawy o prawie farmaceutycznym w sposób zapewniający im rozwój w Polsce i możliwość przeznaczania jak największych zysków z naszego kraju na dotowanie leków dla pacjentów w Izraelu - zauważają posłowie.

Dodają: - Sytuacja, w której polscy pacjenci mieliby bez swojej świadomej zgody partycypować pośrednio w kosztach leczenia pacjentów zagranicznych jest niewątpliwie nie do zaakceptowania.

Posłowie opozycji stawiają premierowi Morawieckiemu pytania:

Czy podczas wizyty w Izraelu spotkał się z przedstawicielami przemysłu farmaceutycznego tego kraju? Czy spotkał się z właścicielami, osobami zarządzającymi lub przedstawicielami firmy Super-Pharm?

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH