Posłowie ponownie pochylą się nad rynkiem farmaceutycznym

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Luiza Jakubiak/ rynekaptek.pl   14-09-2016, 14:23

Posłowie ponownie pochylą się nad rynkiem farmaceutycznym Kolejne posiedzenie Zespołu odbędzie się 22 września

Członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. regulacji rynku farmaceutycznego zaplanowali kolejne posiedzenie. Odbędzie się 22 września o godzinie 16:00. Planowane jest wtedy robocze spotkanie, stanowiące formę przygotowania do większego wydarzenia.

Podczas pierwszego posiedzenia Zespołu, które odbyło się 13 września br. członkowie dokonali wyboru przewodniczącego. Został nim Waldemar Buda.

- Spotkanie miało charakter organizacyjny. Nie omawiano podczas tego posiedzenia żadnych merytorycznych zagadnień - informuje nas Monika Nowak z sekretariatu Sejmu.

Takie "merytoryczne" spotkanie planowane jest na 22 września. - Wówczas odbędzie się robocze spotkanie posłów, którzy zajmą się konkretnymi kwestiami dotyczącymi funkcjonowania rynku farmaceutycznego. Posiedzenie będzie stanowić jednocześnie formę przygotowania się do planowanego większego wydarzenia, o charakterze konferencji - dodaje.

Spotkania Zespołu będą mieć charakter zamkniętych lub otwartych. Ideą tych drugich jest zapraszanie na nie gości z zewnątrz.

- W zależności od tematyki i charakteru spotkania, przewodniczący Zespołu będzie kierował zaproszenia do konkretnych stron zainteresowanych danym zagadnieniem. Jest też przewidziany udział gości w trybie indywidualnym. Należy wtedy wystąpić do przewodniczącego o zgodę na udział w posiedzeniu, który będzie wydawał decyzję ad hoc - wyjaśnia Monika Nowak.

Jak zapewnia, każdy z posłów lub senatorów może dołączyć do prac w Zespole, niezależnie od przynależności partyjnej.

Zespół powstał 21 lipca br. Ostatnio dołączyli do niego kolejni posłowie PiS: Alicja Kaczorowska, Bernadeta Krynicka, Józefa Szczurek-Żelazko i Stanisław Pięta. W jego skład wchodzą ponadto posłowie i senatorowie PiS: Waldemar Buda, Rafał Ambrozik, Joanna Borowiak, Barbara Dziuk, Gabriela Masłowska i Grzegorz Wojciechowski.

Zgodnie z regulaminem Zespołu, celem jego powołania jest analiza rynku farmaceutycznego oraz zaproponowanie jego zmian w kierunku dekoncentracji oraz zastrzeżenia rynku aptek na rzecz farmaceutów. Przynależność do Zespołu jest dobrowolna.  

Do zadań Zespołu należy m.in.: analiza aktów prawnych dotyczących przedmiotu działalności Zespołu, dialog ze środowiskami branżowymi, dialog z Izbą Aptekarską, monitorowanie prac poselskich i rządowych, dotyczących przedmiotu działalności Zespołu, przygotowywanie projektów inicjatyw poselskich oraz współpraca i dialog z Ministerstwem Zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH