Potrzebne są działania dla zmiany własności aptek

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: POIA/ rynekaptek.pl   22-09-2015, 12:55

Potrzebne są działania dla zmiany własności aptek Życzenia szefowej POIA dla wszystkich farmaceutów i aptekarzy

Marzy nam się apteka dla aptekarza, spójny system opieki farmaceutycznej, właściwe rozmieszczenie aptek w terenie, lek tylko w aptece, dyżur nocny, który nie przynosi strat - wymienia dr n. farm. Lucyna Samborska, prezes Podkarpackiej Okręgowej Rady Aptekarskiej.

Każde święto to okazja do przypomnienia wydarzeń minionych, ostatnich i odległych; tego co było dobre i tego, co należy poprawić. Ale trzeba czasem też podkreślić swoje sukcesy osobiste, swoje osiągnięcia zawodowe, trzeba wręcz pochwalić się działalnością codzienną w scenerii niecodziennej - pisze szefowa podkarpackiej OIA z życzenia dla farmaceutów z okazji Dnia Aptekarza.

"Rok bieżący jest rokiem innym niż ubiegłe trzy - jest rokiem, który zmienia władze naszego samorządu na każdym jego szczeblu. Zastanawiamy się wszyscy nad dotychczasowymi osiągnięciami, ale i nad porażkami w działalności. Nad kierunkami przyszłej pracy, nad wyborem tych z nas, którzy nie tylko chcieliby podjąć pracę, ale przede wszystkim tych, którzy będą kontynuować wysiłki dotychczasowe - nie dla osiągnięcia próżnej chwały, nie dla zysku, lecz by prawda bardziej się krzewiła" - ocenia dr Samborska.

Dodaje: - A prawdą jest, że potrzebne są działania dla zmiany własności aptek - marzy nam się apteka dla aptekarza, spójny system opieki farmaceutycznej, właściwe rozmieszczenie aptek w terenie, lek tylko w aptece, dyżur nocny, który nie przynosi strat. To są wyzwania stojące przed władzami nowej kadencji również w naszej, podkarpackiej izbie.

"Zagadnienia te dobrze oddają nasze życzenia dla Wszystkich - tych, którzy zawód wykonują w najbardziej odległych, podstawowych placówkach i w największych aptekach miast dużych. Tych, którzy dbają o pacjentów w aptekach wszystkich jednostek szpitalnych, tych, którzy wykonują zawód w hurtowniach farmaceutycznych, w wytwórniach środków farmaceutycznych, na wyższych uczelniach. Wszyscy wykonujemy swą pracę, jak podkreślamy - dla dobra każdego potrzebującego, wszyscy staramy się, aby pacjent otrzymał swe leki" - podkreśla szefowa POIA, życząc "Kolegom Aptekarzom przede wszystkim zadowolenia z codziennej pracy, wytrwałości w dochodzeniu do zamierzonych rezultatów, dużo zdrowia i sympatycznych relacji międzykoleżeńskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH