Powiat Myszkowski: dyżury aptek nie tygodniowe, a dwudniowe

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: powiatmyszkowski.pl, ms / rynekaptek.pl   09-04-2015, 11:12

Powiat Myszkowski: dyżury aptek nie tygodniowe, a dwudniowe Powiat Myszkowski: dyżury aptek

W Starostwie Powiatowym konsultowano z właścicielami aptek z powiatu myszkowskiego zasady odbywania przez apteki dyżurów nocnych.

O ile przedstawione propozycje wejdą w życie, dyżury będą pełnione nie tygodniowo – jak dotychczas – ale w cyklu dwudniowym.

Na terenie powiatu nie ma apteki prowadzącej działalność przez 24 godziny na dobę, w związku z tym zaistniała konieczność określenia harmonogramu, według którego kolejne placówki będą pełnić dyżury nocne i świąteczne.

W spotkaniu, na zaproszenie starosty myszkowskiego Dariusza Laseckiego, wzięli udział – obok właścicieli aptek – Piotr Stojek, prezes Częstochowskiej Izby Aptekarskiej, Zofia Gardecka, zastępca Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego.

W opinii Starosty Dariusza Laseckiego obowiązek pełnienia dyżurów powinien spoczywać na wszystkich aptekach w powiecie. Wynika to z przepisów prawa. Starosta zwrócił się do przedstawicieli aptek, aby między sobą uzgodnili porozumienie i zaproponowali własny harmonogram. Jeśli okaże się to niemożliwe, wtedy Powiat przedstawi rozkład dyżurów, do którego apteki będą musiały się stosować.

W opinii władze gminy, jest to rozwiązanie najsprawiedliwsze z możliwych. Istotne jest bowiem zapewnienie mieszkańcom dostępności do leków w porze nocnej oraz w czasie świąt, natomiast podział dyżurów na wszystkie apteki w sposób sprawiedliwy dzieli koszty między wszystkich uczestników aptekarskiego rynku.

Podczas spotkania z przedstawicielami aptek uzgodniono, że dobrym systemem dyżurów byłby cykl dwudniowy.

 Więcej: powiatmyszkowski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH