Powołano radę Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP Nauka w Polsce/rynekaptek.pl   14-09-2011, 14:38

Naukowcy z różnych dziedzin oraz przedstawiciele przedsiębiorców znaleźli się w radzie programowej budowanego Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego.

W skład rady weszli m.in. naukowcy z białostockich wyższych uczelni: Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu w Białymstoku, przedstawiciele organizacji skupiających przedsiębiorców.

Jak wyjaśniła dyrektor parku dr Jolanta Koszelew, rada będzie w najbliższych miesiącach m.in. opiniować zasady i kryteria przyjmowania podmiotów do funkcjonowania na terenie parku naukowego. Jednym z głównych kryteriów ma być stopień innowacyjności.

Dyrekcja parku zbiera również ankiety od uczelni i firm na temat tego jakie specjalistyczne laboratoria i jak wyposażone powinny powstać na terenie parku. 

Formalnie Białostocki Park Naukowo-technologiczny jako placówka istnieje od 1 lipca 2011 roku. Od maja trwa budowa dwóch budynków parku: Inkubatora Technologicznego i Administracji oraz Centrum Technologicznego.

Preferowanymi branżami w parku mają być: biotechnologia i farmakologia, technologie materiałowe, nanotechnologie, elektronika i elektrotechnika oraz informatyka.

Więcej: http://www.naukawpolsce.pap.pl
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH