Poznań: uczelnie otwierają nowe kierunki związane z farmacją

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: poznan.wyborcza.pl/rynekaptek.pl   23-03-2018, 10:52

Poznań: uczelnie otwierają nowe kierunki związane z farmacją Na nowych kierunkach studenci naucza się m.in. jak rozpoznawać przestępczość, w tym farmaceutyczną oraz projektowania leków (Fot. Archiwum)

Wydział Farmaceutyczny Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w tym roku otwiera dla studentów nowy kierunek - "Analityka kryminalistyczna i sądowa”. Propozycja ma szansę stać się przebojem, jak inne kierunki „okołokryminalne” - pisze wyborcza.pl.

– Zajęć praktycznych będzie dużo. O przestępczości mówić będą m.in. specjaliści z policji, studenci wezmą też udział w poglądowej lekarsko-sądowej sekcji zwłok. Nauczą się rozpoznawać przestępczość, w tym farmaceutyczną, sprawdzać, czy suplementy diety nie zawierają niebezpiecznych substancji, rozpoznawać ofiary zatruć – wyjaśnia prof. Anna Jelińska, prodziekan Wydziału Farmaceutycznego poznańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Dodaje, że absolwenci nowego kierunku znajdą pracę w laboratoriach analitycznych, w policji, zostaną biegłymi sądowymi. Uczelnia liczymy, że będą także edukować młodych ludzi, czym grozi zażywanie dopalaczy i sterydów .

Niektóre nowe kierunki na poznańskich uczelniach powstały dzięki współpracy naukowców różnych dziedzin. Swoje siły połączyły Politechnika Poznańska wraz z Uniwersytetem Medycznym, które  otwierają międzyobszarowe studia z zakresu inżynierii farmaceutycznej.

Absolwent będzie umiał zaprojektować lek i aparaturę do jego wytwarzania, opracować proces technologiczny produkcji, a także ocenić jakość produktu leczniczego, kosmetycznego lub suplementu diety.

Kierunek ma kształcić innowatorów zdolnych do opracowania technologii wytwarzania leku w bezpieczniejszej, łatwiej przyswajalnej postaci oraz do skutecznego wprowadzenia go na rynek. Uczenie przyjmą 60 kandydatów, każda po 30.

Więcej: http://poznan.wyborcza.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH