PPOZ: będzie łatwiej, szybciej i skuteczniej

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PPOZ/rynekaptek.pl   28-09-2016, 13:02

PPOZ: będzie łatwiej, szybciej i skuteczniej Założenia do projektu zakładają zwiększenie roli profilaktyki i edukacji zdrowotnej.

Mimo iż podstawowa opieka zdrowotna w Polsce jest oceniana jako stosunkowo dobrze funkcjonująca, to część systemu ochrony zdrowia - dla jej dalszego rozwoju potrzebuje przygotowania i wdrożenia odpowiedniej ustawy, która zwiększy rolę POZ – ocenia Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.

Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia przygotowało założenia do projektu ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej, które będą teraz opiniowane.

"Od wielu lat mówimy o konieczność podniesienia rangi podstawowej opieki zdrowotnej w zintegrowanym systemie ochrony zdrowia w Polsce – czytamy w komunikacje PPOZ.

Jak podkreśla Bożena Janicka, Porozumienie wielokrotnie mówiło o zwiększeniu roli profilaktyki i edukacji zdrowotnej, o konieczności szerszej opieki nad seniorami i przewlekle chorymi:

- Narastającym problemem jest starzenie się społeczeństwa wielochorobowość z jednocześnie rosnącymi problemami zdrowotnymi dzieci i młodzieży – wady postawy, nadwaga, cukrzyca…- wylicza prezes PPOZ.

Jej zdaniem, nowa ustawa ma na celu "zapewnienie kompleksowości i wysokiej jakości POZ oraz stworzenie warunków umożliwiających finansowe motywowanie świadczeniodawców udzielających świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych do podnoszenia poziomu jakości udzielanych świadczeń poprzez rozwój zawodowy i współpracę zespołu".

Prezes PPOZ uważa, że obok bezpośredniego wpływu na POZ, nowe regulacje wpłyną także na funkcjonowanie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej przez zwiększenie możliwości diagnostycznych i terapeutycznych w POZ oraz wdrożenie rozwiązań motywujących do kompleksowej opieki nad pacjentem w POZ.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH