PPOZ uważa, że NRL szkodzi lekarzom-pracodawcom

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: RR/rynekaptek.pl   22-06-2012, 13:00

Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia, reprezentujące pracodawców lekarzy rodzinnych, przyjęło 22 czerwca stanowisko, w którym zarzuca Naczelnej Radzie Lekarskiej namawianie lekarzy do łamania prawa i wprowadzanie w błąd pacjentów w sprawie recept.

”W związku z napływającymi opiniami środowiska lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej, na zjeździe Walnego Zgromadzenia Delegatów PPOZ stanęła sprawa protestu receptowego, który obecnie prowadzi NRL” - czytamy w przyjętym przez PPOZ stanowisku.

Stwierdzono w nim, że środowisko pracodawców lekarzy rodzinnych jednoznacznie oceniło, że działania NRL szkodą lekarzom, w szczególności lekarzom - pracodawcom, a takich w Polsce jest ok. 40 tys. W związku z tym PPOZ wzywa NRL do zaprzestania dezinformowania pacjentów oraz lekarzy, których powinna być reprezentantem.

PPOZ zarzuca NRL, że wzywa wszystkich lekarzy do wypisywania leków nierefundowanych bez względu na rodzaj zatrudnienia i miejsce wykonywania zawodu. ”To oznacza, że jeżeli właściciel przychodni będzie wystawiał recepty zgodnie z umową z NFZ na leki refundowane, a zatrudniony u niego lekarz lub lekarz będący na zastępstwie przyłączy się do protestu NRL, wówczas konsekwencje prawne z tego tytułu  poniesie lekarz-pracodawca”.

Dlatego Walne Zgromadzenie Delegatów PPOZ uważa, że NRL zamiast bronić interesów swoich lekarzy, działa na ich szkodę

Katarzyna Strzałkowska, rzecznik prasowy NIL, powiedziała nam, że w związku z posiedzeniem Naczelnej Rady Lekarskiej, która 22 czerwca obraduje w Lidzbarku Warmińskim (w porządku obrad przewidziano m.in. punkt dotyczący protestu w sprawie nie podpisywania aneksów do umów pomiędzy lekarzami a NFZ), odpowiedzi samorządu lekarskiego na stanowisko PPOZ  można się spodziewać dopiero po zakończeniu obrad.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH