Pracodawcy RP: zdrowy obywatel oznacza wzrost gospodarczy

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: rp.pl/rynekaptek.pl   30-08-2016, 12:54

Pracodawcy RP: zdrowy obywatel oznacza wzrost gospodarczy Zdaniem Andrzeja Malinowskiego, zdrowie obywateli przekłada się wprost na rozwój gospodarczy kraju.

Dziś dyskusja toczy się wokół spraw, które choć ważne, nie czynią przełomu. Zdrowie traktujemy jako koszt dla budżetu, a tymczasem zdrowie obywateli przekłada się wprost na rozwój gospodarczy kraju. Dlatego zdrowie wymaga inwestycji, a inwestycje w zdrowie to inwestycje w Polskę – uważa prezydent Pracodawców RP, Andrzej Malinowski.

Pod hasłem „Zdrowy obywatel, zdrowa Polska" zostanie organizowany I Kongres Zdrowia Pracodawców RP.

Zdaniem prezydenta, ostatnie ćwierć wieku pokazało, że nie jest to prosty temat. Próbowano różnych rozwiązań, jednak nigdy zdrowie nie stało się rzeczywistym priorytetem gospodarczym i politycznym. „To wielki błąd, który musimy naprawić i przywrócić zdrowiu obywateli właściwe znaczenie.”

Zdaniem Malinowskiego, mamy przede wszystkim do spłacenia dług moralny wobec starszego pokolenia, gdyż w wyniku wieloletnich zaniedbań jego stan zdrowia nie jest zadowalający.

Prezydent Pracodawców RP uważa, że powinno się także inwestować w zdrowie młodych. „Zachowanie jak najdłużej w zdrowiu młodszych i dodajmy: pracujących ludzi – to bardzo ważny obszar inwestycji.”

Malinowski pisze również o błędach w profilaktyce, medycynie pracy, braku współpracy . te działania ocenia jako wycinkowe, które nie dają efektu. „Musimy także nadać właściwy kształt opiece koordynowanej. To z jednej strony potężne oszczędności dla budżetu, a z drugiej, co wymaga szczególnego podkreślenia, ulga dla cierpiących, etyczna potrzeba naprawy systemu wobec zgubionego dziś w nim pacjenta.” – twierdzi Malinowski.

Więcej: www.rp.pl

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH