Pracownicy branży farmacetycznej najbardziej aktywni na rynku pracy

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Gospodarka/rynekaptek.pl   11-12-2015, 12:43

Pracownicy branży farmacetycznej najbardziej aktywni na rynku pracy Co trzeci przedstawiciel branży farmaceutycznej chętnie szuka nowej pracy

Największą aktywnością, jeżeli chodzi o poszukiwanie pracy, cechują się przedstawiciele sektorów: FMCG (aż 40 proc. z nich aktywnie poszukuje pracy), Farmacja i Aparatura Medyczna (37 proc.) oraz Turystyka (36 proc.).

Dowodzi tego lektura raportu Antal „Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy”, z którego wynika m.in., że co czwarty badany aktywnie poszukuje zatrudnienia, a ponad połowa szuka pracy biernie, tj. udostępnia swoje CV na portalach rekrutacyjnych i społecznościowych i jest otwarta na propozycje ze strony pracodawców.

Okazuje się, że główną siłą napędową poszukiwań nowego pracodawcy wcale nie musi być chęć zarabiania większych pieniędzy, chociaż bez wątpienia i to ma ogromne znaczenie.

Najchętniej nowej pracy szukają specjaliści i menadżerowi. Ponad połowa z nich (58 proc.) podczas zmiany pracy kierowała się chęcią zdobycia nowych kompetencji. Co trzeciemu ankietowanemu zależało na lepszej atmosferze w pracy (31 proc.), a co piąty respondent jako powód zmiany wskazał zakończenie umowy z poprzednim pracodawcą (20 proc.). Warto zauważyć, że dla polskich pracowników coraz ważniejsza staje się opinia o firmie na rynku – świadczy o tym chociażby fakt, iż zmieniając pracę coraz więcej osób kieruje się prestiżem firmy i atmosferą w niej panującą.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH