Pradaxa z większym rabatem, ale nie dla każdego

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: oiab.com.pl/ rynekaptek.pl   18-06-2015, 11:08

Pradaxa z większym rabatem, ale nie dla każdego Leki dla wybranych aptek

ORA w Białymstoku zapytała producenta Pradaxy, dlaczego apteki dysponujące systemem informatycznym innym niż firmy Kamsoft (np. Eurosoft) są eliminowane z możliwości zakupu leku Pradaxa z rabatem.

Zapytano też czy istnieją szczególne warunki rabatowania w systemie sprzedaży bezpośredniej leku Pradaxa (nierefundowanego) dla konkretnej grupy / sieci aptek i ewentualnie jakie muszą być spełnione, żeby uzyskać większy rabat niż ten udzielany przez przedstawiciela dla każdej apteki?

W odpowiedzi przedstawiciel firmy Boehringer Ingenheim informuje, że koncern podjął decyzję o wprowadzeniu w życie programu dostępności leków, w ramach którego możliwy jest zakup Pradaxy 150/100 mg 60 kapsułek w niższej cenie.

"Jego celem jest polepszenie dostępności tego leku w aptekach. Jest to dobrowolna inicjatywa naszej spółki, nie zastępująca przyjętego modelu dystrybucji za pośrednictwem niezależnych hurtowni. Dystrybucja leku w ramach programu nie odbywa się w systemie sprzedaży bezpośredniej" - informuje.

Dodaje: "Celem programu jest zagwarantowanie leku w wybranych aptekach, a jego funkcjonowanie umożliwione jest kosztem dodatkowych obciążeń finansowych i organizacyjnych. Zasady uczestnictwa są przejrzyste  jednakowe dla wszystkich uczestniczących w nim aptek. Jednocześnie obsługujący daną aptekę system informatyczny nie jest przeszkodą w prowadzeniu opisanych działań".

Więcej: http://www.oiab.com.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH