Prawo sobie, programy lojalnościowe sobie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: ms/rynekaptek.pl   03-10-2014, 07:46

Prawo sobie, programy lojalnościowe sobie

Jeszcze nie przebrzmiał wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie, sankcjonujący decyzję Głównego Inspektora Farmaceutycznego nakazującą zaprzestania prowadzenia reklamy apteki w formie programu lojalnościowego, a w mediach pojawiają się regularnie informacje chwalące udział aptek w takich programach.

Często w akcje te zaangażowane są wydziały zdrowia urzędów miejskich.

Faktem jest, że zniżki w zakupach produktów, oferowanych przez apteki, nie dotyczą leków refundowanych i że programy te kierowane są do grup społecznych najbardziej potrzebujących wsparcia, ale sytuacja jest co najmniej dwuznaczna.

Na Śląsku takim programem jest funkcjonujący zaledwie od trzech miesięcy "Zabrzański Senior 65+" (program zniżek dla osób starszych). Otwarcie mówi się w nim o programach lojalnościowych, w których uczestniczą apteki.

Jedna z tamtejszych aptek proponuje rabaty na: leki pełnopłatne, OTC, kosmetyki, suplementy diety oraz inny asortyment. Rabat nie dotyczy leków refundowanych przez NFZ, leków recepturowych oraz nie łączy się z innymi trwającymi promocjami w aptece.

Projekt, wspierający i aktywizujący zabrzańskich seniorów, wzorowany jest na programie dla rodzin wielodzietnych „Rodzina na 5+", który działa w Zabrzu od 2012 r.

Program dla rodzin wielodzietnych, zastępczych oraz wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych - "Rodzina na 5+" ruszył we wrześniu 2011 r. Na liście partnerów tego programu znajdują się również apteki.

Z ulgowych zakupów w ramach programu „Rodzina na 5+" korzysta ponad 2700 osób (ok. 500 rodzin). Wszystkie firmy zaangażowane w „Miej Więcej" są specjalnie oznaczone. Jeśli w witrynie zobaczysz poniższy symbol, oznacza to, że na pewno w tym miejscu możesz skorzystać z rabatu - zachwalają urzędnicy z Sosnowca.

Dlaczego warto zostać firmą „Miej Więcej"? Twórcy programu przekonują:
- masz swoją reklamę na publicznej stronie miasta;
- program cieszy się zainteresowaniem prasy lokalnej i ogólnopolskiej;
- zwiększasz poziom zaufania do siebie poprzez współpracę z Urzędem Miejskim w Sosnowcu;
- dając mniejszą marżę, przyciągasz większą liczbę klientów, a także nabywasz klientów stałych.
Część aptek została skuszona przez potencjalne zyski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH