Preferencyjna dzierżawa ma zachęcić aptekarzy do całodobowych dyżurów

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: mmszczecin.pl/ŁS/rynekaptek.pl   25-02-2015, 10:35

Preferencyjna dzierżawa ma zachęcić aptekarzy do całodobowych dyżurów Czy preferencyjne warunki skuszą aptekarzy do podjęcia nocnych dyżurów?

Mieszkańcy szczecińskiej dzielnicy Prawobrzeże narzekają na brak dostępu do apteki, w której kupiliby leki bez względu na porę dnia czy święto. Ostatnia placówka zakończyła funkcjonowanie w tej formie 1 lutego br. Radni miasta wiedzą, że całodobowa działalność aptekarzom nie zawsze się opłaca i proponują rozwiązanie.

Mieszkańcy Prawobrzeża, którzy chcą kupić leki po godzinie 22 muszą udać się do apteki, która w tym zakresie pełni danego dnia dyżur. Każdego dnia dyżur pełni jednak inna apteka. Mieszkańcy narzekają więc, że sprawdzanie, która apteka jest czynna, to dodatkowy kłopot.

Podobnego zdania jest Maria Magdalena Herczyńska, przewodnicząca ds. komisji zdrowia i pomocy społecznej w urzędzie miasta. - Powinna na Prawobrzeżu działać chociaż jedna apteka, która zawsze będzie czynna całą dobę – mówi.

Lokalni politycy zdają sobie sprawę, że prowadzenie 24 godzinnej działalności wiąże się jednak z dodatkowymi kosztami. I przedstawiają pomysł, który właścicieli aptek ma do tego zachęcić. 

- Zaproponowałam prezydentowi miasta, aby ustanowił dzierżawę gruntu czy też lokalu na preferencyjnych warunkach tej aptece, która zgodzi się na Prawobrzeżu działać całodobowo. Najlepiej, aby była to apteka, która znajduje się w środku tej części miasta - mówi Maria Magdalena Herczyńska.

Pomysł ma być omówiony najbliższym posiedzeniu komisji zdrowia i pomocy społecznej. 

Więcej: mmszczecin.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH