Premier nie podjął jeszcze decyzji w sprawie odwołania prezesa NFZ

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: DM/rynekaptek.pl   29-05-2012, 11:23

Nadal nie zapadła decyzja oficjalna ws. odwołania prezesa NFZ Jacka Paszkiewicza. Jak informuje nas kancelaria premiera, komunikat w tej sprawie zostanie podany niezwłocznie po podjęciu decyzji przez premiera.

Premier w piątek (25 maja) odniósł się pozytywnie do wniosku ministra zdrowia o odwołanie prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Procedury trwają. Przede mną kilka rozmów ze wszystkimi zainteresowanymi, głównie z ministrem zdrowia i szefem NFZ - powiedział Donald Tusk. Zaznaczył, że chce, by współpraca między ministrem zdrowia a prezesem NFZ układała się dobrze.

- Rzeczą naturalną jest, że będę respektował wniosek, jeśli będzie podtrzymany - powiedział. Tymczasem w poniedziałek (28 maja) Rada Narodowego Funduszu Zdrowia wyraziła pozytywną opinię w sprawie odwołania Jacka Paszkiewicza ze stanowiska Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych to premier odwołuje prezesa Funduszu na wniosek ministra właściwego do spraw zdrowia, po zasięgnięciu opinii Rady Funduszu.

Zgodnie z procedurą opisaną w ustawie nowego prezesa NFZ powołuje także premier, spośród osób wyłonionych w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru, na wniosek ministra zdrowia, po zasięgnięciu opinii Rady Funduszu.

- Przyczyną mojego odejścia jest zmiana koncepcji Narodowego Funduszu Zdrowia - oświadczył we wtorek (29 maja) prezes NFZ Jacek Paszkiewicz.

Dodał, że według ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, on nie będzie się mieścił w nowej koncepcji funkcjonowania Funduszu.
Paszkiewicz podkreślił w TVN24, że podczas posiedzenia Rady NFZ Arłukowicz, uzasadniając wniosek o jego odwołanie nie przedstawił żadnych zarzutów. Prezes NFZ poinformował, że minister zdrowia mówił natomiast o zmianie koncepcji funkcjonowania Funduszu.
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH