Press.info: liderem przetargów na sprzęt medyczny jest Roche

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: press.info/ rynekaptek.pl   28-07-2016, 10:17

Press.info: liderem przetargów na sprzęt medyczny jest Roche 4 595 rozstrzygniętych przetargów o łącznej wartości 1 mld zł

4 595 rozstrzygniętych przetargów o łącznej wartości 1 mld zł – tak przedstawia się pierwsze półrocze 2016 pod względem zamówień na sprzęt medyczny  w Polsce.

Jak wynika z raportu Serwisu Pressinfo.pl w całym kraju w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2016 roku opublikowano łącznie 4 595 rozstrzygnięć postępowań przetargowych, których przedmiotem były zamówienia sprzętu medycznego. Ich łączna wartość opiewała na 1 mld zł.

Organizatorzy z województwa mazowieckiego ogłosili największą liczbę rozstrzygnięć przetargowych – 806. Również firmy zarejestrowane na terenie tego województwa odnotowały najwyższą łączną kwotę za wygrane przetargi – 164 mln zł. Następne w kolejności pod względem wartości rozstrzygniętych przetargów są województwa dolnośląskie – 138 mln zł oraz małopolskie – 132 mln zł.

Liderem pod względem najwyższej łącznej wartości za wygrane przetargi została firma Roche Diagnostics Polska Sp. z o.o., która wygrała przetargi na łączną kwotę 107 mln zł. Drugie miejsce należy do firmy Medtronic Poland Sp. z o.o. (72 mln zł). Na podium znalazła się jeszcze firma Siemens Healthcare Sp. z o.o. z wynikiem 64,5 mln zł.

- Rynek zbytu branży medycznej związanej ze sprzętem medycznym sukcesywnie rośnie. Stopniowe „oddłużanie” placówek medycznych, rozwój usług prywatnych, uruchomienie środków unijnych, rosnące potrzeby pacjentów oraz postęp technologiczny z jednej strony wymuszają na producentach wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, z drugiej natomiast napędzają rynek, co jest widoczne w analizie I połowy 2016 roku  –  komentuje Renata Polisiakiewicz, ekspert współpracujący z Pressinfo.pl
 
Cały raport dostępny na stronie: http://www.pressinfo.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH