Pressinfo.pl podsumowuje przetargi na leki

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Pressinfo.pl/ rynekaptek.pl   25-07-2016, 11:05

Pressinfo.pl podsumowuje przetargi na leki Liderem w analizowanym okresie została firma PGF Urtica

28 839 informacji o rozstrzygniętych przetargach o łącznej wartości 4,5 mld zł – tak przedstawia się pierwsze półrocze 2016 pod względem zamówień na dostawy leków w Polsce.

Jak wynika z raportu serwisu Pressinfo.pl w całym kraju w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2016 roku opublikowano łącznie 28 839 informacji na temat rozstrzygnięć postępowań przetargowych, których przedmiotem były dostawy leków. Ich łączna wartość opiewała na 4,5 mld zł.

Przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego byli tymi, którzy najliczniej wygrywali postępowania przetargowe w analizowanej branży – 4 239 wygranych. Również firmy zarejestrowane na terenie tego województwa odnotowały najwyższą łączną kwotę za wygrane przetargi – 1,2 mld zł. Kolejno za nimi ustawiły się firmy z województwa śląskiego (540 mln zł) oraz małopolskiego (466 mln zł).

Niekwestionowanym liderem pod względem najwyższej łącznej wartości za wygrane przetargi liderem w analizowanym okresie została firma PGF Urtica Sp. z o.o., która wygrała postępowania przetargowe o łącznej kwocie 1,4 mld zł. Drugie miejsce należy do firmy Farmacol S.A. (325 mln zł). Na podium znalazła się jeszcze firma Komtur Polska Sp. z o.o. z wynikiem 223 mln zł.

- Dobra koniunktura na rynku farmaceutycznym utrzymuje się nadal. Choć pierwszy kwartał był znacznie lepszy od drugiego, w całym półroczu branża farmaceutyczna odnotowała stabilny wzrost. Prognozy ekspertów nie pozostawiają wątpliwości – tendencja ta ma się utrzymać co najmniej do 2021 roku na minimalnym poziomie 4,8% – mówi Renata Polisiakiewicz, ekspert współpracujący z Pressinfo.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH