Prezes DIA o obawach dot. funkcjonowania e-recept

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: gazetawroclawska.pl/rynekaptek.pl   15-03-2018, 10:27

Prezes DIA o obawach dot. funkcjonowania e-recept E-recepty mają funkcjonować w całym kraju od 1 stycznia 2020 r. (Fot. Archiwum)

Proszę sobie wyobrazić hipotetyczną sytuację, w której system zawiesza się na pół dnia, a do polskich aptek codziennie przychodzi 2 mln pacjentów. Co wtedy? Aptekarz przecież nie może wydać leku na słowo honoru - mówi Paweł Łukasiński, prezes DIA.

Do projektu wprowadzenia e-recept entuzjastycznie podchodzi Stanisław Maćkowiak, prezes Federacji Pacjentów Polskich. - Ten system ma same plusy. Przede wszystkim wyeliminowane zostaną nieczytelne recepty, a pacjent nie będzie musiał wracać do lekarza, by rozszyfrować nazwę leku. Dodatkowo też nie będzie potrzeby proszenia aptekarza o odpis recepty, by wykupić lek w innej aptece - zauważa.

Jak pisze portal "Gazety Wrocławskiej", w Dolnośląskiej Izbie Aptekarskiej nie brak jednak znaków zapytania. - System dla pacjentów jest dobry z powodu eliminacji ryzyka zgubienia recepty przez pacjenta czy też przez niewyraźnie wypisaną receptę - zauważa Paweł Łukasiński, prezes DIA.

Dodaje: - Obawiam się jednak problemów na poziomie zafunkcjonowania całego systemu informatycznego 365 dni w roku 24 godzin na dobę. Proszę sobie wyobrazić hipotetyczną sytuację. System się zawiesza na pół dnia, a do polskich aptek codziennie przychodzi 2 mln pacjentów. Co wtedy? Aptekarz przecież nie może wydać leku na słowo honoru - zastanawia się prezes Łukasiński.

Więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH