Prezes i członek Zarządu TUW MEDICUM uzyskali akceptację KNF

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: TUW Medicum/rynekaptek.pl   10-08-2016, 12:43

Prezes i członek Zarządu TUW MEDICUM uzyskali akceptację KNF

We wtorek 9 sierpnia 2016 r. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła pana Ryszarda Frączka na stanowisku prezesa zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych MEDICUM. Pan Adam Kałdus uzyskał akceptację KNF na stanowisko członka zarządu TUW MEDICUM odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem.

Ryszard Frączek jest doktorem nauk ekonomicznych, jest związany zawodowo z branżą ubezpieczeniową od 1995 roku. W swojej karierze pracował m.in. jako wiceprezes PZU Życie, członek Zarządu Pocztowego TUW, był też dyrektorem finansowym w FinLife (obecnie Compensa) oraz dyrektorem Biura Gwarancji Finansowych w Polskim Towarzystwie Ubezpieczeniowym SA (obecnie Gothaer SA). Zasiadał w radach nadzorczych m. in. PZU Życie i KUKE.

Adam Kałdus został powołany na członka zarządu TUW MEDICUM 25 maja 2016 r.; wcześniej pełnił funkcję aktuariusza. Jest doświadczonym aktuariuszem i doradcą inwestycyjnym. Poprzednio był m.in. dyrektorem departamentu nadzoru funduszy emerytalnych w KNUiFE (obecnie KNF), dyrektorem biura inwestycji w Powszechnym Towarzystwie Emerytalnym PKO BP Bankowy, członkiem rad nadzorczych spółek publicznych.

TUW Medicum specjalizuje się w ubezpieczaniu majątku i odpowiedzialności cywilnej przedsiębiorstw z branż medycznej i farmaceutycznej:

• Dystrybutorów farmaceutycznych;
• Aptek;
• Przychodni;
• Szpitali;
• Gabinetów lekarskich i lekarzy;
• Klientów aptek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH