Prezes KRDL optymistycznie ocenia zmianę na stanowisku ministra zdrowia

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MMX/rynekaptek.pl   10-01-2018, 11:53

Prezes KRDL optymistycznie ocenia zmianę na stanowisku ministra zdrowia Prezes KRDL optymistycznie ocenia zmianę na stanowisku ministra zdrowia (Fot. KRDL)

Liczymy na dobrą współpracę z prof. Łukaszem Szumowskim, nowym ministrem zdrowia. Kluczowe jest dla nas przyśpieszenie prac nad nowelizacją ustawy o diagnostyce – powiedziała Elżbieta Puacz, prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych.

Prezes KRDL optymistycznie ocenia zmianę na stanowisku ministra zdrowia. - Miałam okazję spotkać się z prof. Łukaszem Szumowskim, kiedy był wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego. Już wtedy docenił pracę i rolę diagnostów laboratoryjnych - zaznaczyła.

Prezes Paucz przyznała, że prof. Szumowski na spotkaniu podkreślał znaczenie wykształcenia medycznego diagnostów laboratoryjnych we współpracy z lekarzami w opiece nad pacjentami.

- Liczymy na dobrą współpracę z prof. Szumowskim, nowym ministrem zdrowia. Kluczowe jest dla nas przyśpieszenie prac nad nowelizacją ustawy o diagnostyce i powołanie Głównego Inspektoratu Medycyny Laboratoryjnej. Ważne jest również to, żeby Ministerstwo Zdrowia wreszcie wprowadziło: wycenę badań laboratoryjnych i rejestr badań –powiedziała prezes Puacz.

Diagności laboratoryjni chcieliby również, żeby informację płynące z badań laboratoryjnych były w pełni wykorzystywane.

- Ważne jest to, żeby lekarze POZ zobowiązani byli do wykonywani badań profilaktycznych, a później rozliczani z puli badań, które zlecają pacjentom. Tylko dzięki temu uda się wcześniej wykryć część chorób, a tym samym państwo będzie przeznaczać mniej pieniędzy na leczenie pacjentów – tłumaczy prezes Elżbieta Puacz.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH