Prezes NRA odpowiada studentom farmacji wsp. ankiety

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NIA/ rynekaptek.pl   03-04-2015, 11:38

Prezes NRA odpowiada studentom farmacji wsp. ankiety Dyskusja o ankiecie oceniającej działalność samorządu aptekarskiego

„Podzielam pogląd przedstawiony w skierowanym do mnie piśmie członków Koła Naukowego Prawa Farmaceutycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, ale…” – odpowiada szef Naczelnej Rady Aptekarskiej studentom.

Zgadza się z nimi, że „istnieje uzasadniona konieczność aktywizacji społeczności farmaceutów i zwiększenia zainteresowania losem naszego zawodu oraz działalnością własnego samorządu zawodowego". Inne myśli zawarte w piśmie wymagają jednak wyjaśnienia i sprostowania – informuje dr Grzegorz Kucharewicz.

Stanowisko studentów

„W związku z wysuwanymi w piśmie zarzutami pragnę zdecydowanie podkreślić, że Naczelna Izba Aptekarska nie ma zamiaru wpływać na niezależność badawczą samodzielnego pracownika nauki (a taki zarzut pod adresem samorządu pojawia się w piśmie), mamy natomiast prawo i obowiązek wypowiedzieć się na temat prowadzonego badania, zwłaszcza że dotyczy ono samorządu aptekarskiego, skierowane jest do jego członków, a ankieta ma być rozpowszechniana za pośrednictwem struktur samorządowych. Nikt nie może ograniczyć naszego prawa do wolności wypowiedzi i formułowania ocen krytycznych w tym zakresie” – dodaje szef aptekarzy.

Stwierdza także: „Być  może  niektórzy członkowie Koła Naukowego zajmą się działalnością naukową i będą ją  prowadzić zgodnie z regułami poprawności metodologicznej i warsztatowej. (…) Niezależnie od zastrzeżeń do sposobu sformułowania niektórych pytań w ankiecie, co musi - w naszej ocenie - prowadzić do wypaczenia wyniku badania, uważam, że z uwagi na fakt, iż badanie miało być prowadzone wśród członków samorządu aptekarskiego, koniecznym było uprzednie przedstawienie Naczelnej Izbie Aptekarskiej celu badania, zakresu ankiety oraz trybu jej rozpowszechnienia”.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH