Prof. Witold Tłustochowicz nie jest już konsultantem. Dlaczego?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Janusz Maciejowski/rynekaptek.pl   15-03-2016, 14:21

Prof. Witold Tłustochowicz nie jest już konsultantem. Dlaczego? Były już konsultant krajowy ds. reumatologii

Faktem jest, że od tygodnia nie jestem konsultantem i to mogę potwierdzić – powiedział w rozmowie telefonicznej z Rynkiem Aptek profesor Witold Tłustochowicz.

Na stronie resortu zdrowia, w rubryce Krajowy Konsultant w dziedzinie Reumatologii, nie ma już nazwiska prof. Witolda Tłustochowicza. Jest za to zapis o wakacie.

Resort informuje także, że wszczęta została procedura powołania konsultanta krajowego w dziedzinie reumatologii. Jak wyjaśnia MZ, "powołanie Pana Prof. dr hab. Witolda Tłustochowicza nastąpiło wbrew stanowisku Towarzystwa Naukowego, które rekomendowało innego kandydata. Minister Zdrowia odwołał prof. dr hab. Witolda Tłustochowicza z funkcji konsultanta krajowego w dziedzinie reumatologii z dniem 10 marca 2016 roku" - informuje resort.

Minister Zdrowia wystąpił już do Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego oraz do Naczelnej Rady Lekarskiej z prośbą o przedstawienie kandydata do pełnienia funkcji konsultanta krajowego w wymienionej dziedzinie.

Prof. Tłustochowicz jest kierownikiem Kliniki Chorób Wewnętrznych i Reumatologii Wojskowego Instytutu Medycznego. Funkcję konsultanta krajowego pełnił od 2009 r.

W latach 2008-2011 był prezesem Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego, wcześniej (2004-2008) - wiceprezesem, członkiem Zarządu w latach 2000-2004 i obecnie.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH