Program „Karty dużej rodziny” nie dla aptek

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: ms   10-09-2014, 07:46

Program „Karty dużej rodziny” nie dla aptek

„Karta Dużej Rodziny” zasługuje na dobrą prasę, przede wszystkim dlatego, bo wspiera rodziny wielodzietne. Władze terenowe, organizacje rządowe i pozarządowe promują ten projekt. Do uczestnictwa w nim namawiane są wszystkie podmioty świadczące usługi dla ludności. Apteki z tego programu są wyłączone.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wysłało do OIA w Białymstoku wyjaśnienie dotyczące uczestnictwa aptek w programie „Karta Dużej Rodziny". W zasadzie stanowisko MPiPS wiązało się z zacytowaniem opinii Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Nikt się chyba nie spodziewał, że GIF przychylnie spojrzy na uczestnictwo aptek w tego typu projekcie.

W stanowisku Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, powołującego się na opinię GIF czytamy m.in.: uczestnictwo w programie „Karta Dużej Rodziny" jest niczym innym jak zachętą do skorzystania z usług apteki będącej partnerem tego projektu. Udział w przedmiotowym programie jest przejawem promocji przedsiębiorcy, który poprzez uczestnictwo w tym programie oczekuje długoterminowych korzyści dla prowadzonej przez siebie działalności.

Działania mające na celu niesienie pomocy dla rodzin wielodzietnych nie mogą ani naruszać obowiązującego prawa, ani tez zmierzać do jego obejścia.

Przedsiębiorcy mogą niejako „przy okazji" uczestniczenia jako partner w programie „Karta Dużej Rodziny" prowadzić niedozwoloną reklamę apteki. Takie działanie w opinii Głównego Inspektora Farmaceutycznego stanowi naruszenie art. 94a ustawy - Prawo farmaceutyczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH