Program KS-Apteka zapewnia odpowiednią funkcjonalność?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: OIA Kraków / rynekaptek.pl   07-05-2015, 12:02

Program KS-Apteka zapewnia odpowiednią funkcjonalność? KS-Apteka jaka funkcjonalność? (foto: sxc.hu)

Barbara Jękot, prezes OIA w Krakowie otrzymała wyjaśnienia od firmy Kamsoft na temat zasad przeliczania cen na dowolną jednostkę w programie KS-Apteka.

Grzegorz Mródź, wiceprezes Kamsoftu zapewnia, że system KS-AOW posiada funkcjonalność wspomagającą przeliczanie cen na dowolną jednostkę. Stosowanie cen jednostkowych jest wykorzystywane głównie podczas drukowania metek cenowych, tak aby oprócz uwidocznienia ceny detalicznej, uwidoczniona została również cena jednostkowa.

Od strony praktycznej, na karcie towaru/leku w zakładce „[Ctrl+4] Inne" znajdują się dwa pola „Przelicznik" oraz „Jedn. op. duż.", po wypełnieniu których możliwe staje się operowanie ceną jednostkową na wydrukach metek cenowych, drukowanych między innymi po wprowadzeniu dostaw w module zakupów lub funkcjach związanych z przeceną.

Istnieje również możliwość zdefiniowania własnego wzorca zestawienia będącego formą cennika, w którym zostaną uwidocznione informacje o cenie jednostkowej.

Mając na względzie ułatwienie tworzenia cennika, w którym uwidoczniona byłaby cena jednostkowa, rozszerzona została odpowiednia funkcja, związana z cennikiem w module AP15-CENY.

W wersji KS-AOW od 30. 04. 2015 funkcja „CENNIK" pozwala na uwidocznienie dwóch dodatkowych kolumn związanych z ceną jednostkową oraz rodzajem opakowania jednostkowego. Dane te są uwidocznione również w drukowanej wersji cennika.

Pytania i wątpliwości można kierować pod adres: apteka@kamsoft.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH