Programy partnerskie Neuca skupiają już ponad 6500 aptek

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: money.pl/rynekaptek.pl   10-08-2016, 14:51

Programy partnerskie Neuca skupiają już ponad 6500 aptek Neuca odnotowała 24,77 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2015 r.

Liczba aptek uczestniczących w programach oferowanych przez grupę Neuca przekroczyła 6500 - poinformowała firma Neuca w komunikacie prasowym.

- W ciągu ostatniego roku odnotowaliśmy wzrost aż o 1874 apteki uczestniczące w programach partnerskich Partner+ i zysk+ oraz w programie marketingowym RPM. Rosnące grono farmaceutów jest najlepszym dowodem na ich efektywność. Coraz więcej właścicieli aptek dostrzega duże korzyści płynące ze wsparcia, jakie otrzymuje w naszych programach - powiedziała kierownik ds. wdrożenia programów dla aptek Małgorzata Swaczyna, czytamy na portalu Money.pl. 

Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Łączny udział spółek z grupy Neuca w krajowym rynku hurtu aptecznego na koniec 2015 r. wyniósł 29%.

W III kw. 2015 roku Grupa Neuca zanotowała spadek przychodów ze sprzedaży o 5% przy wzroście rynku hurtu aptecznego o 3%. Narastająco po III kwartałach 2015 roku Grupa Neuca zanotowała wzrost przychodów ze sprzedaży o 9% przy wzroście rynku hurtu aptecznego o 6%.

Jednym z przedsięwzięć wspierającym niezależne apteki było nabycie przez Neuca Med, spółkę  zależną Neuki, 100 proc. udziałów spółki Ortopedio.pl - dystrybutora sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego działającego na polskim rynku. 

Ponadto, w lutym br. Grupa NEUCA przejęła spółkę Medical Management S.A., prowadzącą przychodnie lekarskie w 7 różnych lokalizacjach  (7 w Warszawie i 1 w Kuligowie pod Warszawą).

Więcej: www.money.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH