Projekt P1 i ustawa refundacyjna po osłoną CBA

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   10-04-2018, 08:40

Projekt P1 i ustawa refundacyjna po osłoną CBA CBA objęło osłoną 35 przedsięwzięć, w tym w ochronie zdrowia (Fot. Archiwum)

Centralne Biuro Antykorupcyjne w 2017 r. objęło osłoną antykorupcyjną 35 przedsięwzięć, w tym analizowano też kluczowe dla funkcjonowania państwa przedsięwzięcia w Ministerstwie Zdrowia, które dotyczyły głównie projektu P-1 i nowelizacji ustawy refundacyjnej.

Według informacji z 35 przedsięwzięć objętych osłoną oprócz 23 dotyczących projektów IT pod parasolem antykorupcyjnym Biura były trzy przedsięwzięcia z dziedziny ochrony zdrowia, dwa dotyczące przedsięwzięć budowlanych, kolejne dwa nabycia i sprzedaży nieruchomości a pozostałe 5 dotyczyło innych spraw.

CBA podało, że w 2017 r. najważniejsze ustalenia analityczne dotyczyły demonopolizacji usług informatycznych w ZUS i ograniczenia kosztów funkcjonowania pionu IT w Zakładzie. Analizowano też kluczowe dla funkcjonowania państwa przedsięwzięcia w Ministerstwie Cyfryzacji oraz w resorcie zdrowia - głównie nad projektem P-1 i m.in. nad nowelizacją ustawy refundacyjnej.

CBA uzyskało dane o 66 grupach kapitałowych, które pozwoliły na zbudowanie bazy do wsparcia działań analitycznych Biura. Wspierano też prokuraturę w sprawach gospodarczych, m.in. dot. prywatyzacji Ciechu - wynika z raportu.

Biuro, zgodnie z ustawą było zobowiązane przyjąć i zweryfikować oświadczania o braku konfliktu interesów od Komisji Ekonomicznej przy Ministrze Zdrowia, od Rady Przejrzystości i Rady ds. Taryfikacji przy Prezesie Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji oraz - najwięcej - 3 tys. 759 dokumentów od konsultantów w ochronie zdrowia. CBA badała też 26 oświadczeń Komitetu Offsetowego przy Ministrze Obrony Narodowej.

Ogółem trafiło do CBA 5,8 tys. takich oświadczeń.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH