"Projekt uchwały uwzględnia apteki, które dobrowolnie się zadeklarowały"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: krakow.pl/ rynekaptek.pl   29-06-2016, 08:23

"Projekt uchwały uwzględnia apteki, które dobrowolnie się zadeklarowały"

29 czerwca, w środę, podczas sesji Rady Miasta Krakowa radni zapoznają się z projektem uchwały w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy krakowskich aptek w okresie Światowych Dni Młodzieży.

Chodzi o dni od 26 lipca do 1 sierpnia i dyżury całodobowe oraz działalność w wydłużonych godzinach pracy.

Przyjęcie uchwały zapewni przebywającym na terenie Gminy Miejskiej Kraków dostęp do 20 aptek całodobowych. Ponadto 28 aptek ogólnodostępnych będzie pracować w wydłużonym czasie pracy - informuje portal krakow.pl.

Na terenie Krakowa funkcjonuje aktualnie 317 aptek ogólnodostępnych, szereg z nich wydłużyło godziny pracy, niektóre są czynne w niedziele i święta. Obowiązujący rozkład pracy aptek uwzględnia dostosowanie do potrzeb ok. 762 500 mieszkańców Krakowa.

Jak dalej informują organizatorzy SDM, w ww. dniach możliwy jest wzrost zapotrzebowania na leki i wyroby medyczne: "W związku z tym, zasadne jest podjęcie uchwały wprowadzającej od 26 lipca do 1 sierpnia zwiększenie liczby aptek dyżurujących całodobowo oraz wydłużającej czas pracy aptek ogólnodostępnych. Działania te mają na celu zapewnienie mieszkańcom i uczestnikom Światowych Dni Młodzieży możliwość zakupu leków i wyrobów medycznych".

Projekt uchwały uwzględnia apteki, które dobrowolnie zadeklarowały wydłużenie czasu pracy lub pełnienie dyżuru całodobowego. Projekt został skonsultowany z Okręgową Izbą Aptekarską w Krakowie.

Zadania związane z zabezpieczeniem medycznym Światowych Dni Młodzieży, w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, w tym opieki nocnej i świątecznej, leczenia szpitalnego, w szczególności w izbach przyjęć i szpitalnych oddziałach ratunkowych realizowane będą na podstawie odrębnych umów, zawieranych przez Wojewodę Małopolskiego.

Więcej: http://krakow.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH