Projekt wykazu darmowych leków na początku sierpnia do konsultacji

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: DGP, LJ/ rynekaptek.pl   02-06-2016, 11:24

Projekt wykazu darmowych leków na początku sierpnia do konsultacji

Prace analityczne nad wykazem leków dla osób w wieku 75 + trwają. To gigantyczna praca, ponieważ taka lista jest tworzona po raz pierwszy, a budżet na dopłaty mamy z góry ustalony i ograniczony - mówi w wywiadzie dla DGP dr Krzysztof Łanda.

- Chcemy, żeby projekt wykazu na początku sierpnia trafił do konsultacji, tak by był czas na dyskusję, przeprowadzenie koniecznych obliczeń dla zgłoszonych uzasadnionych propozycji i w razie potrzeby ich wprowadzenie - dodaje wiceminister zdrowia.

Zgodnie z nowelizacją ustawą o świadczeniach, osoby po 75. roku życia będą miały prawo do bezpłatnych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, które będą wymienione w wykazie ogłaszanym przez ministra zdrowia. Pierwszy taki wykaz minister zdrowia ma ustalić najpóźniej do 1 września br.

Bezpłatne leki będą mogli pacjentowi przepisywać: lekarz podstawowej opieki zdrowotnej (wskazany w deklaracji wyboru) oraz niektóre pielęgniarki POZ. Przepisywać je będą też mogli lekarze posiadający prawo wykonywania zawodu, którzy zaprzestali wykonywania zawodu i wystawili receptę dla siebie lub członków najbliższej rodziny.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH