Prokom sprzedał swój pakiet Biotonu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: wyborcza.biz/ rynekaptek.pl   24-07-2015, 14:23

Prokom sprzedał swój pakiet Biotonu

Prokom Investments zawarł z Bimeda Holding Limited warunkową umowę sprzedaży całego posiadanego przez tę spółkę pakietu akcji Biotonu. Zamiar sprzedaży na rzecz Bimedy swoich 3,385 mln akcji ogłosił także inny akcjonariusz - Troqueera Enterprises Limited, podał Bioton.

W osobnym komunikacie Bioton poinformował również, że warunkową umowę sprzedaży 3 385 709 akcji, stanowiących 3,94 % kapitału zakładowego i uprawniających do wykonywania 3,94% ogólnej liczby głosów na WZ spółki na rzecz Bimeda Holding zawarł inny akcjonariusz - Troqueera Enterprises Limited.

Bimeda jest podmiotem zależnym od China Central and Eastern Europe Investment Co-Operation Fund SCS SICAV-SIF z siedzibą w Luksemburgu. Fundusz został utworzony przez, m.in. China Exim Bank w celu dokonywania inwestycji kapitałowych w projekty z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Prokom Investments wraz z podmiotami zależnymi (wg stanu na 15 maja br.) posiadał 10 151 818 akcji Biotonu, stanowiących 11,82% udziałów w kapitale i głosach na WZ.

Troqueera Enterprises Ltd (wg stanu na 15 maja br.) posiadał 8 480 570 akcji Biotonu stanowiących 9,88% udziałów w kapitale i głosach na WZ.

Więcej: http://wyborcza.biz/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH