Prokurator wiedział, ale nie uwierzył

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: TOK FM/ rynekaptek.pl   12-12-2016, 12:06

Prokurator wiedział, ale nie uwierzył GIF zarzucał prokuraturze, że jego pracownicy spotykali się z szykanowaniem ze strony organów ścigania

O zarzutach wobec prokuratorów, że mogą być wmieszani w nielegalny wywóz leków, był informowany ówczesny prokurator generalny Andrzej Seremet. Ale nic z tą wiedzą nie zrobił - informują TOK FM i DGP.

W nielegalny wywóz leków zamieszani są nie tylko aptekarze, lecz także śledczy. Tak wynika z ustaleń głównego inspektora farmaceutycznego i jednej z prokuratur regionalnych.

GIF zarzucał prokuraturze wiele zaniedbań i zbyt powierzchowne potraktowanie sprawy. Chodziło m.in. o podzielenie spraw dotyczących poszczególnych aptek na konkretne jednostki prokuratury. To zdaniem inspektorów uniemożliwiło pokazanie sieci powiązań między podmiotami działającymi na rynku. Nie widać było także skali zjawiska.

W efekcie sprawy były umarzane. GIF zarzucał prokuraturze, że jego pracownicy spotykali się z szykanowaniem ze strony organów ścigania. 

Z dokumentów, do których dotarły TOK FM i ''DGP'' wynika, że Andrzej Seremet zapoznał się z zarzutami, ale w odpowiedzi pisze, że się z nimi nie zgadza. Jego zdaniem prokuratura działała zgodnie z procedurami i na podstawie obowiązującego prawa. 

Ówczesny prokurator generalny uznał, że nie ma powodów, by twierdzić, że powstała zorganizowana grupa przestępcza, w skład której wchodzą byli i obecni prokuratorzy i radzi inspektorowi:

– Jeśli główny inspektor farmaceutyczny w związku ze swoją działalnością uzyskał takie dane, winien zgodnie z artykułem 304 kodeksu postępowania karnego złożyć w tym zakresie stosowne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Więcej: http://www.tokfm.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH