Promocja własnych plakatów dot. leków 75+ może podlegać karze

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Śląska Izba Aptekarska/rynekaptek.pl   30-09-2016, 12:35

Promocja własnych plakatów dot. leków 75+ może podlegać karze Wszelkie próby wykorzystania programu do reklamy apteki mogą być podstawą do działań prawnych.

W aptekach można zamieszczać jedynie oficjalne plakaty Ministerstwa Zdrowia, informujące o programie 75+. Wszelkie inne działania mogą być uznane za próbę wykorzystania programu do niezgodnej z prawem reklamy apteki.

Do Śląskiej Izby Aptekarskiej docierają informacje o wykorzystywaniu przepisów ustawy w zakresie bezpłatnych leków dla osób powyżej 75 roku życia do promowania aptek.

Polegają one m.in. na wywieszaniu własnych plakatów i banerów o treści „bezpłatne leki”.

Prezes Izby, Piotr Brukiewicz zwraca uwagę, że takie próby obejścia zakazu reklamy aptek mogą być podstawą do prowadzenia przez Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Katowicach postępowania administracyjnego zgodnie z art. 94a i następne prawa farmaceutycznego oraz KPA, z możliwością nałożenia grzywny zgodnie z art. 129 i następne prawa farmaceutycznego.

Izba zwraca uwagę, że w aptekach można zamieszczać jedynie oficjalne plakaty Ministerstwa Zdrowia, informujące o programie 75+. Wszelkie inne działania mogą być uznane za próbę wykorzystania programu do niezgodnej z prawem reklamy apteki.

Prezes przypomina, że plakaty i ulotki informacyjne Ministerstwa Zdrowia o programie 75+ można otrzymać w biurze Śląskiej Izby Aptekarskiej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH