ProphylaktikoS proponuje jednakowe oznakowanie dla wszystkich aptek

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: ZOIA/ rynekaptek.pl   04-02-2016, 12:10

ProphylaktikoS proponuje jednakowe oznakowanie dla wszystkich aptek Jedno oznakowanie zewnętrzne dla wszystkich aptek? Taka jest propozycja

Fundacja ProphylaktikoS apeluje do ministra zdrowia o zmiany w zakresie sprzedaży pozaaptecznej, reklamy leków, ale także o wprowadzenie jednakowego oznakowania aptek.

- Ustawa refundacyjna wprowadziła zakaz reklamy aptek. Apteki, a w szczególności sieci apteczne, zaczęły szukać różnych sposobów, by wyróżniać się w stosunku do innych aptek działających na rynku. Jedną z tych form jest całkowita dowolność oznakowania zewnętrznego apteki, powodująca często kłopoty pacjentów z rozpoznaniem apteki - piszą członkowie Fundacji: Maria Głowniak i Lech Rutkowski.

- Dlatego proponujemy określenie standardów oznakowania apteki wspólnym znakiem, jednakowym dla wszystkich podmiotów działających na rynku - dodają.

- Dodatkowo wraz z ustaleniem zasad oznaczania aptek proponujemy, żeby tylko apteki dyżurujące, i tylko w trakcie pełnionego przez nie dyżuru, mogły używać w odpowiedni sposób podświetlonego znaku. Pomoże to pacjentom w znalezieniu aktualnie dyżurującej placówki - uzasadniają.

Postulują także zmiany w zakresie sprzedaży pozaaptecznej i reklamy leków OTC, suplementów i wyrobów medycznych.

- W reklamach często występują osoby przedstawiane jako lekarze, spoty nagrywane są często w gabinetach lekarskich. Oburzające jest dopuszczanie do udziału w reklamach dzieci, które wypowiadają teksty dla siebie niezrozumiałe - zauważają członkowie Fundacji.

Pełna treść listu Fundacji do MZ

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH