Propozycja: 35 zł za godzinę nocnego dyżuru

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: DGP/ rynekaptek.pl   31-01-2018, 10:21

Propozycja: 35 zł za godzinę nocnego dyżuru Stawka ryczałtowa 35 zł za godzinę dyżuru - tyle proponują farmaceuci (fot. archiwum)

Związek Powiatów Polskich wraz ze Związkiem Miast Polskich oraz Naczelną Izbą Aptekarską dopracowują projekt nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne dotyczące nocnych dyżurów aptek – informuje DGP.

Proponują, aby koszt dofinansowania dyżurów nocnych aptek opłacał Narodowy Fundusz Zdrowia -  35 zł za godzinę. Ta kwota miałaby pokryć m.in. koszty zatrudnienia farmaceuty i opłaty za energię elektryczną. Samorządowcy i aptekarze szacują, że kosztowałoby to płatnika ok. 40 mln zł rocznie.

Dofinansowania nie otrzymywałyby jednak wszystkie apteki, ale jedynie te dyżurujące w siedzibach powiatów o liczbie mieszkańców poniżej 40 tysięcy.

Marek Wójcik, ekspert Związku Miast Polskich, argumentuje, że prowadzenie sprzedaży leków w porze nocnej przynosi tam największe straty dla aptekarzy. W większych ośrodkach miejskich apteki będą i tak czynne, dlatego że ich prowadzenie kalkuluje się ekonomicznie.

– Jeśli nasza propozycja zostanie odrzucona, to nie zamierzamy odpuścić. Czas najwyższy rozwiązać problem, który sygnalizujemy od wielu lat i który nabrzmiewa. Jesteśmy zdeterminowani w działaniach zmierzających do doprowadzenia do finału naszych wieloletnich starań – konkluduje Wójcik.

Więcej: http://serwisy.gazetaprawna.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH