Prowadzenie apteki to misja, ale i biznes, choć inny niż pozostałe

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   05-04-2018, 13:39

Prowadzenie apteki to misja, ale i biznes, choć inny niż pozostałe Niestety, nie we wszystkich aptekach standardy komunikacji z pacjentem są na najwyższym poziomie - ocenia ekspert (fot. archiwum)

85% pacjentów aptek uważa, że kultura osobista pracowników jest jedną z najważniejszych cech obsługi w tym miejscu – wynika z badania opinii, przeprowadzonego w ramach programu „Apteczne (R)ewolucje”.

Respondenci wskazują także na szybkość obsługi – prawie 85% i uzyskanie wyczerpującej odpowiedzi od farmaceuty na wszystkie zadane pytania – 84%.

Według raportu badawczego o pacjentach aptek, ankietowani uznają farmaceutę za najbardziej zaufane źródło rekomendacji dla leków bez recepty, suplementów diety i sprzętu medycznego. Lekarza wskazują jako autorytet, tylko w przypadku leków na receptę. Czy wobec tego, zawód farmaceuty należy traktować jako obarczony dużą odpowiedzialnością?

- Prowadzenie apteki to misja niesienia pomocy, ogromna odpowiedzialność, ale także biznes, choć
inny niż wszystkie. Znajomość preferencji pacjenta i zdobycie jego zaufania jest kluczowe
w osiągnięciu sukcesu na konkurencyjnym rynku. Niestety, nie we wszystkich aptekach standardy komunikacji z pacjentem są na najwyższym poziomie, wtedy niezbędne jest wprowadzenie zmian
w sposobie zarządzania placówką – tłumaczy Zbigniew Kowalski, ekspert programu.

Dodaje: - W ciągu niespełna 30 lat transformacji ustrojowej w Polsce, dokonało się wiele zmian
na rynku aptecznym. Oznacza to coraz silniejszą konkurencję, która wymaga od właścicieli aptek uważnej obserwacji pozostałych uczestników systemu gospodarczego, ale także dostosowania
się do oczekiwań pacjentów i podejmowania określonych działań marketingowych.

Ogólnopolskie badanie zrealizowane w ramach programu „Apteczne (R)ewolucje” zainicjowanego przez firmę Gedeon Richter, przeprowadzone w dniach 22.12-28.12.2017 przez agencję SW RESEARCH metodą wywiadów on-line (CAWI) na panelu internetowych SW Panel. Badaniem objęto łącznie 1022 osoby.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH