Prywatną polisę zdrowotną ma ponad półtora miliona Polaków

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Newseria/rynekaptek.pl   20-06-2016, 13:35

Prywatną polisę zdrowotną ma ponad półtora miliona Polaków Coraz więcej Polaków korzysta z prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych

Wg danych PIU już 1,58 mln osób ma w Polsce zdrowotną polisę, a ich liczba rośnie z roku na rok. Ubezpieczenia zdrowotne kupowane są najczęściej przez pracodawców dla pracowników lub w części opłacane przez pracowników w ramach ubezpieczenia grupowego.

- Na wzrost zakupu polis wpływa zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi, wchodzącymi w skład "grupówek". Nie bez znaczenia jest także zmiana demograficzna społeczeństwa. Rośnie też udział medycznych polis o średniej i wysokiej składce - podaje Newseria.

Starzejące się społeczeństwo to coraz większe przeciążenie publicznej opieki zdrowia, która już i tak od lat niedomaga. Prywatna opieka zdrowotna jest za to coraz efektywniejszym rozwiązaniem i metodą na szybszy kontakt z lekarzem specjalistą. Pakiety i polisy medyczne odpowiadają na potrzeby chcących dbać o swoje zdrowie, a w razie choroby pomagają skutecznie i szybko się leczyć.

Zmieniające się wymagania pacjentów wpływają na zainteresowanie służbą zdrowia w kontekście ubezpieczenia i są istotnym czynnikiem wpływającym na wzrost popytu na indywidualne i grupowe polisy o charakterze ubezpieczenia zdrowotnego.

Wg danych PIU już 1,58 mln osób ma w Polsce zdrowotną polisę, a ich liczba rośnie z roku na rok. Ubezpieczenia zdrowotne kupowane są najczęściej przez pracodawców dla pracowników lub w części opłacane przez pracowników w ramach ubezpieczenia grupowego.

Dowodem na dojrzewanie rynku jest także rosnąca liczba (kilkadziesiąt tysięcy nowych polis w ostatnim roku) umów o wysokiej średniej składce. Oznacza to, że zwiększa się grupa osób, które dojrzale i świadomie wybierają prywatną ochronę zdrowotną z szerokim zakresem usług.

Wg raportu firmy badawczej PMR polski rynek prywatnej opieki zdrowotnej będzie do 2020 roku rósł w średnim tempie ok. 7 proc. rocznie, a ubezpieczenia zdrowotne będą najszybciej rozwijającym się segmentem rynku.

Więcej: www.biznes.newseria.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH