Przeprosiny dla byłego wiceministra zdrowia

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Gazeta Finansowa/ rynekaptek.pl   06-03-2018, 15:42

Przeprosiny dla byłego wiceministra zdrowia Na nagraniu rozmówcy namawiają się i planują m.in. jak "utopić" wiceministra Krzysztofa Łandę (fot. archiwum)

"Intencją tego artykułu było wyłącznie ujawnienie, że rozpowszechniane były pomówienia wobec Krzysztofa Łandy, a nie sugerowanie wiarygodności tych pomówień" - informuje wydawca dziennika Gazeta Finansowa w oświadczeniu.

6 marca na stronie internetowej "Gazety Finansowej" ukazało się oświadczenie:

"Przeprosiny "Wydawca dziennika Gazeta Finansowa oraz Pan Łukasz Pawelski przepraszają Pana Krzysztofa Łandę za naruszenie jego dóbr osobistych poprzez opublikowanie materiału prasowego zatytułowanego „Przychodzi SKW do Gazety Finansowej” z dnia 20 lipca 2017 r. Intencją tego artykułu było wyłącznie ujawnienie, że rozpowszechniane były pomówienia wobec Krzysztofa Łandy, a nie sugerowanie wiarygodności tych pomówień".

W lipcu 2017 roku gazeta opublikowała treści nagrań, które miały wskazywać na aktywność oficera SKW w obszarze służby zdrowia. Na nagraniu rozmówcy namawiają się i planują m.in. jak "utopić" wiceministra Krzysztofa Łandę i uderzyć w b. minister zdrowia, Ewę Kopacz.

W lutym tego roku, na polecenie prokuratury w Katowicach CBA zatrzymało osiem osób, które podawały się za agentów z ABW, CBA lub SKW i wypytywały państwowych urzędników o szczegóły ich pracy.

Wydawca opublikował też drugie przeprosiny:
"Wydawca portalu www.gf24.pl oraz Pan Łukasz Pawelski – autor artykułu pt. „Insulinowy przekręt w Ministerstwie Zdrowia”, z dnia 22 października 2016 r., przepraszają Pana Krzysztofa Łandę za naruszenie jego dobrego imienia, dobrej sławy zawodowej i godności osobistej poprzez publikację ww. artykułu, zawierającego nieuprawniony zarzut, że Krzysztof Łanda przygotowywał decyzje i pisał akty prawne korzystne dla firm farmaceutycznych z nim powiązanych, co miało stanowić akty łamania przez niego prawa".

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH