PTFarm: jesteśmy otwarci na współpracę

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: ptfarm.pl/ rynekaptek.pl   18-05-2015, 09:31

PTFarm: jesteśmy otwarci na współpracę

Fakt stowarzyszenia się jakiejś części środowiska aptekarskiego sam w sobie nie musi pociągać za sobą negatywnych skutków - ocenia prof. Janusz Pluta, prezes Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego.

"Władze nowopowstałego Stowarzyszenia nie zwracały się do PTFarm o udzielenie poparcia, ani w żadnej innej sprawie. Fakt stowarzyszenia się jakiejś części środowiska aptekarskiego sam w sobie nie musi pociągać za sobą negatywnych skutków. Wszystko zależy od przyjętego programu działania. Nie są nam znane cele, jakie będą chciały realizować władze Stowarzyszenia. Te, o których się mówi, są raczej faktami medialnymi i, co oczywiste, nie ze wszystkimi się zgadzamy" - odpowiada prof. Janusz Pluta w liście do prezesa NRA, Grzegorza Kucharewicza.

W ten sposób odnosi się do pisma szefa samorządu aptekarskiego, który w kwietniu br. zwrócił się z pytaniem do prof. Janusza Pluty czy Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne wspiera działalność Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Farmaceutów Perspektywa 2030, którego „spojrzenie na najważniejsze cele środowiska aptekarskiego pozostaje w sprzeczności z poglądami prezentowanymi przez samorząd aptekarski”. 

Więcej: http://www.rynekaptek.pl/

"Podnoszone w uzasadnieniu przyczyny, którymi kierowały się osoby powołujące Stowarzyszenie należą do wewnętrznych spraw organizacyjnych samorządu i ocena ich do nas nie należy, zaś przyjęcie zapisów opracowanego w ramach Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego dokumentu "Perspektywa 2030", jako celu statutowego może dowodzić tylko jego znaczenia. Treści w nim zawarte są ogólnie znane, nikt nie zwracał się do nas i nie musiał się zwracać w sprawie ich wykorzystania" - ocenia prof. Pluta.

PTFarm jest żywotnie zainteresowane każdą współpracą mającą na celu podnoszenie kwalifikacji farmaceutów. (....) Zgadzamy się z opinią, że każde różnicowanie, czy to farmaceutów, czy aptek nie jest rzeczą dobrą, a wykonywana w aptekach receptura nie należy do spraw, które możemy nazywać "fikcyjnym obowiązkiem".

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH