PTWP: II Kongres Wyzwań Zdrowotnych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: RZ/ rynekaptek.pl   09-12-2016, 10:24

PTWP: II Kongres Wyzwań Zdrowotnych W marcu 2017 druga edycja Kongresu Wyzwań Zdrowotnych

II Kongres Wyzwań Zdrowotnych - organizowany przez Grupę PTWP SA, wydawcę m.in. miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia oraz Rynek Aptek, odbędzie w dniach 9-11 marca 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Pierwsza edycja Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC, Katowice, 18-20 lutego 2016 r.) dowiodła, jak bardzo ważna i potrzebna jest szeroka, międzysektorowa dyskusja o zdrowiu.

Kilkadziesiąt sesji, debat i prezentacji
Podczas pierwszych dwóch dni zaplanowaliśmy kilkadziesiąt sesji panelowych, debat i prezentacji. Natomiast 11 marca 2017 r. mieszkańcy Górnego Śląska będą mieli okazję do bezpośrednich rozmów z Gośćmi Kongresu, wybitnymi lekarzami różnych specjalności, wysłuchania ich wykładów, skorzystania z licznych badań i konsultacji.

Kongres Wyzwań Zdrowotnych przygotowujemy z myślą o wszystkich środowiskach, których aktywność jest lub powinna przyczyniać się do poprawy stanu zdrowa społeczeństw - nie tylko z medycznego punktu widzenia, ale też w kontekście szeroko rozumianych działań zapobiegawczych, profilaktyki, edukacji, finansowania i organizacji świadczeń zdrowotnych oraz całej gospodarki.

HCC 2017 będzie także wyjątkową okazją do wielu interdyscyplinarnych sesji z udziałem przedstawicieli różnych dziedzin medycyny. Obecnie trwają ostatnie prace nad szczegółową agendą II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Jesteśmy otwarci na Państwa sugestie i propozycje programowe.

Kluczowe zagadnienia
W obszernym programie HCC 2017 znajdzie się wiele kluczowych - dla funkcjonowania systemów opieki zdrowotnej - zagadnień.

Poniżej wybrana problematyka planowanych sesji, spotkań i prezentacji:
• Polityka zdrowotna i przyszłości finansowania ochrony zdrowia
• Zdrowie publiczne - edukacja, profilaktyka, medycyna zapobiegawcza - jak przejść od słów, deklaracji i programów do skutecznego działania
• Organizacji leczenia
• Koordynowana opieka zdrowotna
• Kluczowe wyzwania terapeutyczne w kilkunastu dziedzinach medycyny
• Prowadzenie pacjenta po zakończeniu hospitalizacji, w tym, m.in. rehabilitacja, przestrzeganie zaleceń lekarskich, monitorowanie stanu pacjenta

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH