PZ: umowa z NFZ spełnia nasze oczekiwania

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Porozumienie Zielonogórskie/rynekaptek.pl   14-12-2016, 11:25

PZ: umowa z NFZ spełnia nasze oczekiwania Lekarze Porozumienia Zielonogórskiego podpiszą umowy z NFZ na pierwsze półrocze 2017 r.

Zarządzenie prezesa NFZ z 12 grudnia br., określające warunki umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej w znakomitej większości uwzględnia uwagi Federacji i jest zgodne z ustaleniami, które wynegocjowała - poinformował zarząd Porozumienia Zielonogórskiego.

Lekarze Porozumienia Zielonogórskiego podpiszą więc umowy z NFZ na pierwsze półrocze 2017 r.

Jak informuje Federacja, spotkania negocjacyjne między przedstawicielami Porozumienia Zielonogórskiego a prezesem NFZ odbywały się w ciągu ostatnich tygodni wielokrotnie. Ze strony Federacji brali w nich udział prezes Jacek Krajewski, wiceprezes Marek Twardowski i wiceprezes Teresa Dobrzańska-Pielichowska (zespół negocjacyjny), a także eksperci Marek Sobolewski i Tomasz Zieliński.

W zarządzeniu prezes NFZ uwzględnił m.in. postulowane przez Porozumienie Zielonogórskie zmiany stawek korygujących, dotyczących pacjentów powyżej 75 roku życia, pacjentów przebywających w domach opieki i pogotowiach opiekuńczych, a także zmianę stawki kapitacyjnej dla pielęgniarek szkolnych.

Porozumienie Zielonogórskie wynegocjowało, by zmiany te obejmowały nie tylko przyszły rok, ale i koniec tego roku (obowiązują od 1 września 2016 r.).

Zdaniem zespołu negocjacyjnego, zarówno same negocjacje, jak i ich ostateczny rezultat, świadczą o woli prowadzenia dialogu z jedyną reprezentatywną organizacją świadczeniodawców podstawowej opieki zdrowotnej ze strony prezesa NFZ. A to dobry prognostyk na przyszłą współpracę, której w ostatnich latach tak bardzo brakowało.

Więcej: http://federacjapz.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH